Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

14 Aralık 2018 Cuma

Ürün Deneyimi: Cherrye Çavdarlı Bel Yastığı


Uzun zamandır boyun düzleşmesi adı verilen bir sıkıntıyla uğraşıyorum, maksadım burada bu sıkıntıyı anlatmak değil ama bilenler bilir, düzenli egzersiz yapmak ve sıcak kompres ve çoğu zaman da ağrı kesiciyle kontrol edilen bir durum. Sıcak kompress ve egzersizlerle beraber fizik tedavi etkisi oluşuyor ve sıkıntılı bölge rahatlıyor. Yalnız egzersizleri ya da düzenli sıcak kompressi ihmal ettiğinizde hemen ağrılarınız artıyor, hele masa başı bir işte çalışıyorsanız ya da bir çocuğunuz, bebeğiniz varsa, ağrılardan kurtulmak biraz daha zorlaşıyor.

Sıcak su torbası diz gibi ya da karın gibi bir bölgede nispeten daha kolay olsa da bayağı riskli geliyordu bana, özellikle boyun gibi bir bölgeye koymak. Şekil olarak uyumsuzluğu insanın rahat etmesini etkiliyor ama daha da kötüsü sıcak su dolu bir plastiğin  havlu ya da kılıfı içerisinde bile olsa bir bölgeye yerleştirilmesi sıkıntılı olabiliyor. Bir de sıcak su torbasının patlama riskinden söz etmek istemiyorum bile. Ben de bu yüzden bir süredir özel boyun yastığı kullanıyordum. Fakat bazen belim için de böyle bir ürün olsa, rahat rahat kullansam diye düşünüyordum. Geçen ay elime geçen Cherrye çavdarlı bel yastığını da deneme fırsatı buldum ve ben çok çok memnun kaldım. Memnuniyetimden emin olana kadar kullanınca da size yazmak istedim.Öncelikle Cherrye çavdarlı bel yastığının paket içeriğinden bahsetmek istiyorum:Bunlar sıcak soğuk rahatlama yastığı olarak geçiyor ama kış günü özellikle sıcak olarak kullanacağınızı varsayarak yazıyorum. http://www.cherrye.com.tr/  üzerinden satın aldığınızda elinize fotoğraftaki gibi bir paket geçiyor. 


Çok ince doğal bir kumaşın içine geçirilmiş üç adet çavdarlı yastık var, bu kumaşın özelliği ise yine fotoğrafta görebileceğiniz gibi kuşaklı olması, böylece çalışırken ağrınız olursa, karın ya da bel bölgenize bu yastığı kendinize bağlayıp tekrar masanın başına geçebiliyorsunuz. Ben bu yastığı hareketli olduğum zamanlarda da kullandım. Mutfakta ya da evi toparlarken, özellikle dikkat ettiğim konu rahat hareket edip edemediğimdi, rahatlıkla söyleyebilirim ki çok kullanışlı. Sıcak su torbası olsaydı bir köşede beklemek durumunda kalacaktım fakat yastıklarda öyle bir durum olmuyor.Son olarak içinde çıkan yastığın boyutunu da göstermek istiyorum, içerisinde doğal keten kumaşa konulmuş çavdarlar var. Tabii bahsetmeden olmak bir de kiraz çekirdekli yastıkları var. Üstelik kiraz çekirdeğinin rahatlatıcı etkisinin orta çağdan beri bilindiği söyleniyor. Bu sıcak ya da soğuk rahatlama yöntemi insanların kullandıkları eski bir yöntem. Cherrye bizler için bu yöntemi daha hijyenik ve güvenli bir şekilde sunuyor.

Genel olarak kendi tecrübelerimden bahsettim, ayrıca avantajlı durumlarını madde madde yazıyorum ki almak isteyen olursa kafasında soru işareti kalmasın:

*Pratik: Hem de çok

*Kullanımı kolay: Mikrodalga ya da fırın, soğuk kullanacaksanız buzdolabında hemen kullanıma hazır hale geliyor.

*Ergonomik: Benim için en önemli özelliği buydu.

*Güvenli: Özellikle bebek ya da çocukların kullanımında içiniz rahat olur. Kullanım talimatlarını mutlaka okuyun!

*Hijyenik: Kiraz çekirdeği yastığı evde de yapılırmış gibi bir düşünce oluyor ama uzmanlar bu yastıkların özel işlemlerden geçerek hazırlandığını söylüyorlar. Evde yaptıklarımız pek de hijyenik olmuyor.

*Etkili: Benim ağrılarımı gündelik hayatımı etkilemeyecek seviyeye düşürmeye yardımcı olduğu için ben çok memnun kaldım.

Eğer Cherrye ürünleri hakkında daha çok bilgi almak ya da bu ürünlere ulaşmak istiyorsanız:
tık tık :)

Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder