Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

28 Ağustos 2018 Salı

Bazılarınız, bazılarımız

Bazılarınız gerçekten kaktüsler gibi, hani bolca dikenine, her elimizi uzattığında canımızı yakmasına rağmen, senede belki iki çiçek açacak olmasına rağmen seviyoruz. Kaktüsün doğasında var, ona diyecek sözüm yok ama kendisinin bol dikenli ve sevilmesi zor bir kaktüs olduğunu bilmeden sevgi için ağlayanlar var. Onlara ne diyeceğimi düşünüyorum bu ara sık sık...Ya hani, biraz kendinizle ve kendi hayatlarınızla ilgilenseniz, mesela törpülemeniz gereken bir iki özelliğiniz ve arttırmanız gereken iyilikleriniz vardır. Ama bu iş iyi gibi olmaya benzemiyor. Kendinize karşı dürüst ve samimi olmayı gerektiriyor. Kim, kiminle küsmüş, kim kiminle ne yapmış ya da kimin kocası nasıldırı düşünmek yerine hep o olmak istediğiniz dertsiz tasasız kadınların nasıl olduklarına bir baksanız? Gerçekten dertsizdirler mi, yoksa hayata iyi gözle bakmayı mı öğrenmişlerdir. 

Hayata iyi bakmak konusunda da algım bayağı değişti, bunun bardağı dolu tarafını görmek olduğunu düşünmüyorum artık. Hayatın iyi tarafı kalkıp o bardağı doldurabilmekte saklı bence. Ayrıca iyi gözle bakmak işte kimin kiminle ne yaptığı ve nasıl olduğuyla ilgilenmek yerine bir sıkıntısı var mı diye sormak da belki de... iyi bir şey söylermiş gibi yapıp da, laf çakmakta, ağız yoklamakta değil, hatta sonra da cevap alınca yine haklı çıkmak uğruna göz yaşlarına sığınmamak da buna dahil değil...

Şimdi bu yazıdan alınacak arkadaşlar da olacaktır. Kim olduğunu bilmiyorum henüz, ama biliyorum, insanlar alınıyor, emin ol senin alınmana gerek yok, sözüm sana değil, sözüm genele, sözüm bende bunların taşmasına sebep olan o son damlaya. 

Bu arada ben gerçekten kaktüsler hakkında hobi babında bir yazı yazacaktım, ama yazamadım. Sonraki yazının konusu kaktüsler olsun mu? 


Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder