Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

30 Mayıs 2018 Çarşamba

Yazıyorum...

Sessizliğimi bozmanın zamanı geldi sanırım.

Aslında klasik bir uzun zamandır yazmıyordum, yazısı da olabilirdi ama ben yazıyordum hem de çok, hem de eskisinden de fazla. 

Bloğa verdiğim ara, içe dönüşüm, beni kendime getirdi. Ne yapmak istiyordum dedim kendi kendime? Cevap yazmaktı. Peki blog, bu konuda işlevini yerine getiriyor muydu? İstediğim gibi değildi tabii. Ben de istediğim gibi olması için uğraştım. Daha çok uğraşmam gerekiyor ya orası da ayrı. 

Önce üzerinde çalışmak istediğim roman dosyama döndüm. Sanırım onun için yayınlanana kadar "bitti" diyemeyeceğim. Ne zaman yayınlanacağını da hiç bilmiyorum. Çünkü yayınlatma aşaması yazmaktan zor geldi. Nasip kısmet diyelim.

Sonra öyküler de yazdım: Masa ve Edebiyatist dergilerinde kendilerine yer buldular. Hatta Edebiyatist'in Mayıs Haziran sayısında bir öyküm var. Dergiyi Migroslardan ve D&Rlardan bulabileceğinizi de ekleyeyim.

Daha da güzeli ise, yıllarca takip ettiğim, okuduğum, sayılarını sakladığım Notos'un 2017 Aralık Ocak sayısında benim çok sevdiğim bir kitaba dair yazdığım bir inceleme yazısına yer vermiş olmaları. İnstagram'dan takip edenler zaten biliyor ama bu, benim aklıma geldikçe ayaklarımı yerden kesen bir sevinç. Bu benim basılmaya layık görülen ilk yazımdı ve hayatımın kitabı diyebileceğim Soframda Bir Melek üzerine yazmıştım. Bu mutluluğumda bu kitabın da payı büyük. 

NeOkuyorum.Org üzerindeki yazılarıma devam ettiğim gibi, bunlara bir yenisi daha eklendi. Mevzu Edebiyat eklendi. Linklerden tüm yazılarıma ulaşabilirsiniz. 

Hürriyet Kitap Sanat'ta bir yazım daha yayımlandı o arada ve tüm bunlara ek olarak Agos Kirk ekinde düzenli yazmaya başladım.

Son olarak yazdığım bir öykü kendine, Hayal Gücünün Lezzetleri isimli bir kitapta yer buldu. Spencer Holst'un Başlangıçlar'ı üzerine çalıştık. Ben yazarken çok eğlendim, umarım siz de okur, beğenirsiniz.

Tüm bunlar benim mutluluklarım. 

Gördüğünüz gibi, daha fazla anlatmaya gerek yok :) Yazıyorum. Hem de burada göründüğünden daha çok yazıyorum. 

Çalışmakta olduğum başka bir roman dosyam, bir de öykü dosyam var. Umarım sadece dosya olarak kalmazlar ve bir yolunu bulup okurla buluşurlar. (Yayınevleri duyun beni! :))

Tabii tüm bunları blogla üleştiremiyorum. İkisi paralel olmadığı gibi, bloğun ya kapanması ya da benim yaşadığım tüm değişimleri yansıttığı gibi bunu da yansıtması gerekiyor. O konuda henüz ne yapacağımı bilmiyorum. Belki bir çözüm bulurum. Belki yeni bir blog açar, tüm sevdiğim yazıları orada, hatıra babında toplarım. Şu an ne yapacağımı gerçekten hiç bilmiyorum.

Benden şimdilik bu kadar :) 

Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder