Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

21 Nisan 2017 Cuma

Kuveyttürk ile Kredi Hesaplama

Uzun zamandır bankacılık işlemlerimi tek bir banka üzerinden yürütüyorum. O da Kuveyytürk Katılım Bankası. Önceleri tek bir kredi kartı kullanayım diye başlattığım bu durum, şimdilerde tek bir hesabımın olması ile devam ediyor. Aslında ben birden fazla kurumdan hizmet almayı savunan biriydim ama bankaların hesabımdan habersiz çektikleri işletim ücretleri, onay alınmadan katıldığım kampanyalar ve kart ücreti memnuniyetsizliklerim beni Kuveyttyürk'e yöneltmişti. Tabii ki yeni bir bankaya geçerken güvensizdim biraz, onların da benzer şekilde, bir süre sonra hesap işletim ücretlerine başlama ihtimali vardı kafamda. Fakat sanırım dört sene oldu ve aynı şekilde devam ediyorlar. Aradan geçen zaman sonunda bu kararımdan hâlâ memnunum. Eğer ki sizi zorlayan bir durum yoksa, tek bir banka ile işlemleri yürütmek oldukça kolay. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. 
Tek bir sefer bile kart aidatı ödemedim, tek bir sefer bile kartımın süresi dolduğu için yenisini uzun süre beklemedim, hesabımdan tek bir sefer bile olsun işlem ücreti alınmadı. Yanlışlıkla bile yapılmadı. Büyük şeyler mi, elbet değil, eski bir bankacı olarak bunların gerekliliğinin de farkındayım. Fakat bu benim açımdan bir güven meselesi. Başta verilen sözler zaman geçtikten sonra çöpe atılmadı. Tabii Kuveyttürk'ün bir Katılım Bankası olması dolayısıyla içim ayrı bir rahat.  Gerçek şu ki bankacılık sistemi olmadan hayatımızı devam ettirmemiz neredeyse imkansız ama insanın içi katılım bankalarıyla daha rahat oluyor, benimki öyle en azından. 


Pek çok işlemimi internet şubesi üzerinden gerçekleştirdim. Mobil şube kullanımı çok kolay. Hatta Web sitesi üzerinden kar payı hesaplama, ev alma, araba alma gibi konularda, kredi hesaplamalarını da kendim yapıyorum. Hiç değilse ön bilgiye sahip oluyorum. Bu açıdan her türlü bilgiye  ulaşabilme kolaylığını sağladıklarını düşünüyorum. Vermiş olduğum linkten hem katılım hesabınıza yatırdığınız tutarın kârını, hem de leasing ya da kiralama durumunda ödeyeceğiniz tutarları hesaplayabiliyorsunuz. Detaylı olarak hesaplama imkanı tanımışlar, hangi kartla ne kadar harcarsanız ne kadar ödeme yapacağınızı bile görebiliyorsunuz. Kuveyttürk'ün benim açımdan güzel bir hizmeti de kart taksit sayısının kendiniz belirlemeniz. Ufak tefek şeyler için gerekmiyor da, bazen yüklü harcama yaparken taksit sayısının standardın aksine belirlenmesi kolaylık oluyor. Eğer bir ev, araba, arsa hatta eşya alma gibi durumunuz varsa, işlemlere başlamadan önce kredi hesaplamalarınızı internet üzerinden gerçekleştirip nihai kararınıza göre hareket edebilirsiniz. 


Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder