Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

6 Ekim 2016 Perşembe

Instagram Alemi: Myra Handcrafts

Instagramda karşılaştığım ve instagram hesabı olsun, olmasın herkesin bilmesini, duymasını istediğim hesaplardan bahsetmeyeli çok uzun zaman olmuş ve bu yazılara geri dönmem için oldukça mantıklı bir sebep var: Myra Handcrafts.Myra Handcrafts arkadaşım Seda'nın kanaviçe, nakış gibi el işlerini paylaştığı ve henüz yolun pek başında olduğu hesabı, daha çok yolun başında, ama o kadar özenli, o kadar çalışkan ve tüm bunlara ek olarak o kadar farklı ki, arkadaşım olmasaydı da kendimi bu yazıyı yazarken bulacaktım, bundan eminim.

Yaptıkları farklı, etrafta sıklıkla gördüğüm çiçeklerden yok onun çalışmalarında, demode  ya da sıkıcı desenler de. Her bir panonun söyleyeceği şey var, mesaj kaygılı değil, direk mesajı olan panolar, ama yine de onun ne kadar çok özendiğini gördükçe, "ah şu panoların dili olsa da konuşsa demeden edemiyorum." Kitaplar, kahveler, biraz hüzün, biraz mutluluk, biraz ironi, biraz da direkt olarak söyleyemediklerimiz...

Ben, Myra Handcrafts'ı hep bir atölye olarak hayal ediyorum, güneş alan, denize yakın bir yerde, Seda'yla kahvelerimizi içiyoruz, o bir sonraki atölye çalışması için planlar yapıyor, içeride el işleri ve kitaplar var, gözümün önünde bu kadar canlı bir hayal ve hayallerimin sesi panolar duvarda asılı. O günler de gelecek inşallah, o günler geldiğinde de tüm bu yolculuğu yüzümüzde gülümsemeyle hatırlayacağımızı umut ediyorum. 

Benim panomun ne söylediğini şimdilik sadece biz biliyoruz ama sizin de söylemek istedikleriniz varsa, sipariş için kendisiyle irtibata geçmenizi tavsiye ederim. Böylesine özenli bir işin duvarımda yer alması beni mutlu ediyor, sizi de etsin. Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme