Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

22 Ağustos 2016 Pazartesi

Devir-i Tesettür ile Abiye Elbise Seçmek çok Kolay

Kadınların abiye elbise seçerken zorlandığı bir gerçek, sonuçta özel bir günde, güzel bir amaç için giyiliyor hepsi; insan kendini, güzel ve özel hissetmek istiyor. Böyle olunca, renginden, danteline, kesiminden, modeline, dikişine her bir detay her zamankinden daha önemli hale geliyor. Üstüne bir de tesettürlü olunca, vay halimize.

Açıkçası benim bir tesettürlü olarak en zorlandığım konulardan biri, abiye elbise seçimi. Mesela bolerolu ya da öyle görünümlü elbiselerden kaçıyorum, koyu renklerden uzak durmaya çalışıyorum, e bana kesinlikle yakışmayacağını bildiğim modeller de var, böyle olunca zor tabi. 

Ben böyle zor durumlar için "moda arama motoru" da dediğim Devr-i Tesettür'e başvuruyorum, 'abiye elbise' olarak aratınca hem nerede ne var derdim kalmıyor hem de bir mağazada görebileceğimden çok daha fazla modele tek bir seferde ulaşmış oluyorum. Üstelik Devr-i Tesettür üzerinden arama yapınca birçok marka karşıma çıkıyor, işim kolaylaşıyor. Yine de ben önce notlarımı alıp, üzerine birazcık düşünüp öyle karar veriyorum. Çünkü abiye alışverişi ciddi bir iştir. :) Öyle ya renk ve model olarak kimseyle pişti olmak istemeyiz özel günlerde.

Benim için ufukta bir nişan, nikah yahut düğün gözükmüyor -durun bir dakika, ben zaten evliyim! Şaka bir yana yakınlarım için böyle bir hazırlığımız yok ama bu heyecanlı günlere hazırlanan genç arkadaşlarım için bir iki model seçip fikir vermek istedim. 


Sadelikten hep hoşlandım aslında, bu elbise de gelin masumiyetini oldukça iyi yansıtmış, eğer abartılı gelinliklerden hiç hoşlanmıyorsanız bence özellikle nikah için çok iyi bir seçim olabilir. 


Evet, ben soft renklerden hoşlanıyorum, abiye dendi mi aklıma hep böyle renkler geliyor. Ama kına gecemde petrol rengi bir abiye tercih etmiştim, modeline vurulduğumdan renk konusunda iyi ki o kadar hassas davranmamışım diyorum ve en güzeli bunu o fotoğraflara her baktığımda söyleyebilmem.


Bir de bunu çok sevdim, bu modellerin hepsine Devr-i Tesettür üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz, 
Yalnız gerçekten merak ediyorum, siz abiye elbise seçimlerinizde nelere dikkat ediyorsunuz?


Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder