Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

19 Temmuz 2016 Salı

Modaya Uygun Giyinme İpuçları


Moda her sezon hızla değişiyor ve yeni akımlara, trendlere yön veriyor. Yeni trendler hakkında güncel kalıp, kombinlerin ile göz doldurmak istiyorsan aşağıdaki önerileri gözden geçirebilirsin.
Şık giyinmenin ilk ve en önemli ipucu, kendini tanımak ve moda olsa bile kendine uymayan kıyafetleri giymekten kaçınmak. Her kadının yaşamı, işi, kişiliği, kendine uygun kıyafetleri belirliyor. Çok sportif bir kadının sırf moda olduğu için ciddi kıyafetler giymesi veya yetişkin bir kadının liseli bir kız gibi giyinmesi moda kurbanı olmasına sebep olabiliyor. Bu yüzden, ne kadar moda ve trend olursa olsun, bir parça seçerken onun gerçekten kişiliğine ve tarzına uygun olup olmadığını düşünmeyi unutma!

Düşündüğünün aksine modaya uygun giyinmen için bir servet harcaman gerekmiyor. Sezonun moda trendlerini, giyinme ipuçlarını öğrendikten sonra, kendi zevkine ve bütçene uygun seçeneklerle gardırobunu oluşturabilirsin. Üstelik bu şekilde ekranlarda gördüğün kıyafetleri kopyalamış  gibi de olmazsın.Modaya uygun ve etkileyici kıyafetler giymenin bir koşulu da açık fikirli olabilmek ve yenilikleri denemekten korkmamak oluyor. Her sezon birbirinden değişik koleksiyonlar tasarlanıyor ve bir sezon önce giymeyi bile düşünemeyeceğin parçalar moda olabiliyor. Önerimiz, sana ilk başta abartılı ve tarzına uygun değil gibi gözükse bile yeniliklere bir şans vermen, belki de bir kez prova odasında denedikten sonra aşık olacağın kıyafetlerle böylece tanışabilirsin.
Kıyafetiyle fark yaratan kadınların ortak noktası kombin yaratırken çaba gösteriyor olmaları. En şık kadınlar genelde moda dergilerini, sitelerini, sosyal medya hesaplarını en çok inceleyen kadınlar oluyor. Birçok farklı tarzı incelemek insana deneyim kazandırıyor ve mükemmel kombinlere imza atmasını sağlıyor. Karşılaştığın güzel kıyafetlerin fotoğraflarını saklayarak ilham verici bir moda albümü hazırlayabilirsin.

Gardırobunda bazı özel parçaları her daim bulundurarak acil durumlarda kurtarıcın olarak kullanabilirsin. Üstüne çok iyi uyan pantolon ve etekler basit kombinlerle bile şık olmanı sağlayabilir. Siyah pantolon, jean pantolon, kloş etek gibi parçaları düz tişört ve bir çift şık ayakkabıyla bile hoş bir kıyafete dönüştürebilirsin.

Modaya uymak sadece trend bir elbise giyerek sağlanabilecek bir durum değil. En güzel giyinen kadınlar, detayların gücünü çok iyi bilirler. Ayakkabındaki bir detaydan küpenin rengine, yüzüğünün formuna, dek her türlü ayrıntı şıklık yarışında değerli noktalardır. En minimal elbiseleri bile doğru aksesuarlarla birleştirerek bir yıldız gibi görünebilirsin.

Şık kadınlar yenilikleri denemekten çekinmedikleri gibi, var olan kuralları da yıkmaktan çekinmezler. Artık çok eskilerde kalan sıkıcı moda kurallarından, "Bu renk bununla giyilmez" gibi demode yaklaşımlardan etkilenmezler. Kıyafetlerinde fark yaratmak istiyorsan eski çağlardan kalan moda kurallarını unutmalısın.

Moda hızla değişiyor ve sezon baş döndürücü yeniliklere, koleksiyonlara hakim oluyor olsa da, bazı  parçalar yıllar içinde tekrar tekrar karşımıza çıkıyor. Artık giymediğin için elden çıkarmayı düşündüğün bir parça varsa bunu iki kez düşünmelisin çünkü birkaç yıl sonra kendini aynı kıyafete yüksek bir meblağ öderken bulabilirsin.

Modayı ne kadar iyi takip edersen et, trendler konusunda ne kadar güncel olursan ol, kıyafetlerinle farklılaşmanı sağlayacak olan, hayal gücün sayesinde yaptığın ufak dokunuşlar olacak. En moda parçaları özgün fikirlerinle değişik biçimlerde bir araya getirmen, mükemmel giyinmeni sağlayacak en iyi yol.

Bir kadın ne giyerse giysin, ister günlük kıyafetlerle alışverişe gidiyor olsun, ister çok şık bir davete katılacak olsun, şıklığını belirleyen en önemli etken kendine saygı duyması ve kendine güvenmesi. Kendini sev ve kendine güven, böylece duruşun, gülümsemen ile güzelliğine güzellik katacaksın.


Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder