Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

14 Ağustos 2015 Cuma

Ürün Deneyimi: Clasy Ranforce Nevresim Takımı

Öğrenciyken evde en çok yatağımın üstünde kitap okurdum, kitaplarımı, kalemlerimi yanıma alır, bağdaş kurar ve saatlerce okurdum. En keyif aldığım zaman dilimi başlamış olurdu, herkesin köşesine çekilip benim kitapları üst üste dizdiğim an. Üstelik babamın uykusuz kaldığımdan dolayı söylenmelerini de birazcık! duymazdan gelmem gerekirdi.  O dönemler nevresim, yatak örtüsü bir nevi okuma köşesi olduğu için çok önemliydi. Hala da öyledir. Giydiğim kıyafet gibi, şekline şemaline, desenine, rengine ve en çok kalitesine dikkat ederim ve rahat olmasına çok önem veririm.Öncelikle benim ev tekstilinde kalitesine güvendiğim birkaç marka vardı ve bunların dışında ürün almazdım, onların sunduğu desenlerle ve kaliteyle yetinirdim. Hâlbuki uzun zamandır takip edenler bilir; yeni marka, yeni ürün denemekten hiç çekinmem, sakınmam. Ama nedense ev tekstili alanından böyle tutucu bir yanım vardı.Daha önce Clasy ile nasıl tanıştığımı size anlatmıştım. Clasy ile bu tutuculuğun gereksiz olduğunu öğrenmiş oldum, ülkemiz tekstil alanında bir cennet iken, abartmıyorum gerçekten öyle, onlarca üretici varken bir markaya saplanıp kalmak yanlışmış. Clasy marka olarak yeni bir marka olsa da Aran Tekstil’in oldukça uzun bir üretim geçmişleri var ve açıkçası daha iyi bir marka olabilmek adına ciddi bir özveri sunuyorlar. Buna ek olarak hepimizin bildiği markalardan eksikleri yok, hatta fazlaları var.


Tüketici olarak nevresim alırken benim en çok özen gösterdiğim şey- biraz komik gelebilir ama- çarşafın ölçüsü. Bu evlendikten sonra gündemime oturan bir konu oldu. Şöyle ki benim yatağım standartlardan birazcık büyük ve bundan dolayı hep çarşafla yatağımı istediğim gibi sıkıştıramıyordum. Asker olmasa da evlatlarını askeri düzende yetiştirmiş bir babanın kızı olarak bu benim hiç hoşuma gitmiyordu:)  Biraz benim gibi düzene önem verenler bunun ne kadar can sıkıcı olduğunu anlayacaklardır. Clasy işte çarşaf ölçülerini ülke standartlarından geniş yapıyor. İlk kullanımda inanamadım, her sabah çarşafın orasını burasını çekiştirmeden, sonra neden ben yatağıma uygun çarşaf bulamıyorum diye hayıflanmadan geçti.Sonra kumaşın cinsi, içeriği geliyor. Bu konuda tüm hanımlar hassastır eminim ama ülkemizde hala üreticilerin sunduğunu almak gibi bir durum var, bu yüzden polyester karışımlı tekstil ürünleri bulunabiliyor evlerimizde ya da biz %100 pamuk kullandığımızı sanıyorken yanlış bilgilendirme sonucu istemediğimiz halde polyesterle iç içe oluyoruz. Bu konuyu da ancak biz üreticilere istediklerimizi daha çok ve net bir şekilde ileterek aşacağız ancak her zaman Clasy gibi kulağı tüketicide olan markalar bulunmuyor…

Ne güzel ki Clasy de bizim gibi hassas kumaş cinsi konusunda; %100 pamuk  tercih ediyorlar ve her zaman en kalitelisine yöneliyorlar. Bizzat üretim hatlarını gezdiğim için verilen bilgilerden de eminim. Bunun sağladığı iç rahatlığını hiçbir şeye değişmem.Ve yumuşaklık… İnsanın uykudan önce en çok istediği şey rahat bir yatak ve bu rahat yatağın önemli unsurlarından biri de yumuşak bir yatak örtüsü. Uyumadan önce en rahat kıyafetleri tercih ediyoruz, pijamalarımızı. Peki neden nevresimimiz, çarşafımız için aynı rahatlığa sahip olmayalım. Ah bir keresinde hışır hışır sesler çıkaran bir nevresim kullanmıştım da, gece defalarca uykum bölünmüştü. Sabah ilk işim o nevresim takımını bir daha kullanmamak üzere kaldırmıştım. Clasy bu konuda da çok hassas ve donanımlı, dokunduğunuz an ne demek istediğimizi anlayacaksınız :)

Defalarca yıkadım, ütüledim ve hatta bazen ütülemeden de kullandım. Renklerde solma, kumaşın ağzının yüzünün bozulması gibi bir durum hiç olmadı. Yumuşaklığından da bir şey kaybetmedi. Peki bu kadar yıkadın ve pamuklu kumaş hiç mi çekmedi diyebilirsiniz, açıkçası bunu ben de merak ediyordum ve özellikle dikkat ettim. Evet, çekme yaptı biraz ama ölçüler, çekme payı göz önüne alınarak üretildiğinden oluşan çekme benim için sorun teşkil etmedi.

Renk ve desen biz kadınları ilk cezbeden unsurlardan olsa da ben onları sona aldım, çünkü daha önceki yazımda bahsetmiştim bundan ama yine söyleyeyim: hem renk seçimleri, hem de desen olarak gördüğüm çeşitlilik beni tatmin etti. Her zevke her odaya uyacak çeşitleri var, özellikle çocuk nevresim takımları için diğer renklere yönelip klişelerden uzak hareket edebilmeleri benim çok hoşuma gitti.

Hem kendim hem oğlum için ben gönül rahatlığıyla kullanıyorum. Tavsiye ederim:)


Share this article with your friends.

3 yorum:

 1. gerçekten çok hoş görünüyor. güle güle kullanın.
  blogunuzu takibe aldım bende beklerim sevgiler

  tesetturnotlari

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkür ederim

  Sevgiler

  YanıtlaSil