Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

13 Ağustos 2015 Perşembe

Markaların Tüketiciye Yaklaşımı Hakkında

Zaman geçiyor; önceki gün doğum günümdü. Bugün amcamın kırkı için toplandık. Bunları düşününce dünyadaki pek çok şey anlamsız gelse de, hayat devam ediyor işte... Kırık kalplerimizi toparlayıp yola devam ediyoruz.

Üniversite eğitimim ve kişisel ilgi alanım olması sebebiyle markaların tepkilerini incelemeyi çok seviyorum; kurumsal pazarlamayı oldum olası sevmişimdir, şimdilerde herkesin gündeminde olan sosyal medyayı ise dediğim gibi ilgi alanım olması nedeniyle işletmeler açısından incelerim genelde.Bu sebeple iki kelam etme hakkını görüyorum kendimde.

İlki, dediği gibi ilk kutlayan oldu ve açıkçası normalde gelen emaillerde ismimle hitap edilmesine ifrit olan ben, bu sefer bunu -tabii ki- hoş karşıladım. Standart ve hatta diğerinden mantık olarak farksız olan bu emaili  yüzümde gülümseme ile okudum, memnun oldum. Çünkü bana ulaşan bir sıcaklık, bir insani yön vardı.

İkincisi ise Adil Işık'tan, katergori olarak çok farklılar, onlardan beklentim daha farklı olmalıydı ama hiç bir beklentim olmaması gerektiğini açtığım tek bir emaille öğrenmiş oldum. Ne mesajı şimdi bu, doğum günü mü? Kendini hatırlatma mı? Kime yazıldığı ve hatta ne olduğu bile belli değil. Üzgünüm, mailingleri yapan kişilerin biz kullanıcıların, karşılarında firma değil, kurum değil, robot hiç değil, insan görmek istediğimizi bilmeleri gerekiyor.

Benim ümidim var, belki de bu post bunu öğrenmeleri konusunda bir başlangıç olacaktır :) 
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder