Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

12 Mart 2015 Perşembe

Beraber Lambader Seçelim Mi?

Bir süredir evime, çocuğuma kendimi adadım, üstüne üstlük tam bir ev kuşu olup çıktım. Halimden şikâyetçi miyim? Asla! Tam bir zen modu, huzur hali, sonsuz şükür. Hatta bu durum evle ilgili bazı değişiklikler yapmamı sağlıyor, eşyaların yerleri değişiyor ve niye daha önce bu odayı bu şekilde kullanmamışım diye hayıflanıyorum :) Özellikle oturma odamda kendime ait bir köşe olsun istiyordum, bir okuma köşesi. Eşyaların yerinin değiştirilmesiyle birlikte bunun için mükemmel bir köşe ortaya çıktı. Hemen listemi yaptım; ufak ve kısa bir kitaplık, bir okuma koltuğu, bir lambader, sevimli bir minder ve bir battaniye.

Siz de benim gibi hem okumayı hem de fotoğraf çekmeyi çok seviyorsanız, ışıklandırmanın ne kadar önemli olduğunun farkındasınızdır ve lambaderlerin yaydığı o soft ışığın ne kadar huzur verici bir ortam sağladığınında! Henüz farkına varmamışsanız, bu uzun cümlemle önemini kavradığınızı sanıyorum :) Şu aralar kendi battaniyemi kendim yaptığım için tek eksiğim bir lambaderdi ve böyle eksiklerimde her zamanki gibi ilk iş Evmanya'ya başvurdum ve tahmin etiğimden çok fazla lambader çeşidi buldum. Onu mu alsam bunu mu alsam derken kararsız kaldım ve size danışayım istedim J


İlk şartım tabii ki odamın dekorasyonuna uyan bir model olması, yalın ve spor bir şeyler tercih etmek benim için en önemlisi. Renk olarak da önce renkleri çarpıştırmayı düşündüm; mor koltuklar yeşil bir lambader, rengarenk bir halı sizce de hoş olmaz mı?

Modern olup uysun mu, klasik olup tezatlık mı oluştursun düşünceleriyle modeller arasından gezinirken fark ettim ki benim o minik köşeme üç ayaklı lambaderler maalesef ki sığmayacak daha doğrusu kalabalık gösterecek. Bu yüzden üzülerek o modelleri eledim. Tek ayaklı modellere bakmaya başladım. Sonra renk olarak odama uyuyor işte bu desem de zaten mor olan odamı mor fanustan etkilenen bir ışıkla değil de soft beyaz bir ışıkla hayal ettiğimi düşündüm hem, uykumu da getirmesin değil mi ama JSonuç olarak yine karar veremedim. Ben en çok beğendiğim modelleri paylaştım şimdilik, hem biraz daha üstüne düşüneyim hem de sizin de tavsiyelerinizi alayım istedim. Hem dekorasyon önemli bir iştir ve detaylar farkına varılmasa da önemli bir bütünü oluşturur.


 Eee, sizce hangisini almalıyım?
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder