Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

12 Şubat 2015 Perşembe

Engelli Yaşam - Samsung Duyan Eller

Bir süredir sessizlik vardı buralarda, bilmiyorum farkında mısınız? Böyle devam etsem mi, yoksa yazsam mı diye düşünmüyor da değildim. Sessizliğimi 'yırtan' ise Samsung oldu.

Samsung Türkiye, engelsiz yaşam için bir projeye, tanıtımını çok başarılı -başarı yetersiz bir kelime- bulduğum bir projeye imza atmış. 

Aslında benim çok hassas olduğum, defalarca yazmaya yeltendiğim ama her seferinde yazdıklarımı yetersiz bulduğum bir konu, engelli yaşam. Asıl engel biziz; engelli insanların hayatlarını zorlaştırarak, kaldırımların yerden yükseklikleriyle, onlara iş imkanı sunmamamızla, üst geçitlerde var olmayan asansörlerle, o asansörü sırf iki merdiven çıkmayalım diye asıl hakkı olanlara bırakmamızla, daha şu an aklıma gelmeyen daha bir çok şekilde asıl engelli biziz. 

Konuşmak çok kolay, asıl yapılması gereken taşın altına elini sokmak. Bu konuda da Samsung beni göz yaşlarına boğan bir video yapmış. Bu videonun farkındalığı arttırmak adına da çok yararlı olduğunu düşünüyorum. 

Belki seyretmişsinizdir ama yine de paylaşmak istiyorum. 


Emeği geçen herkesin eline sağlık.


Share this article with your friends.

1 yorum:

  1. facebookta defalarca paylaşan arkadaşlarım sayesinde bu videoyu izledim. oldukça duygusal bir video olmuş gerçekten. keşke bu tür şeyleri özel sektör değil de devletimiz düşünse.

    YanıtlaSil