Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

18 Ocak 2015 Pazar

Film: The Lego

Animasyon ve çizgi filmleri sevdiğimi daha önce söylemiştim. Bir süre onlardan devam edeceğiz. Hafta sonu için keyifli seçim oluyorlar. 

Ocak ayının filmi bu oldu benim için; bugün ikinci kere seyrettiğim The Lego Movie. Biliyorsunuz ben bir momiji koleksiyoneriyim. Bir de Kinder Sürpriz oyuncaklarını biriktirmeye çalışıyorum :) Ancak onlar Momijiler kadar beni etkisi altına almadı. Bir de koleksiyonerlerin bayıldığı Lego figürleri var ki bu filmi seyretmeme o koleksiyonerler sebep oldular :) 
Çok hoş nükteleri olan bir film, Ahmet Eymen'le beraber keyifle seyrettik. Çoğunu anlamamıştır kıuzum belki de ama o Legoları görünce gözündeki heyecan çok başkaydı. Bir anne düşünürün dediği gibi, söz konusu ekransa gerisi teferruattır :)

Hani her insan hayatında özel olmak ister ya, özel bir şeyler yapmak... Yaşamak için bir sebepten daha çok yaşamasının bir anlamı olmasını ister çoğu zaman. Aslında hiç bir özelliği olmayan, sıradan, hatta hayatının anlamını bile sorgulamayan bir lego, bir adam bir anda kendini bir anda 'özel' olarak adlandırılırken bulur. Bir yandan özel olmadığını açıklamaya çalışır, bir yandan da daha önce kimsenin aklında kalıcı bir etki bırakmamış olması, şu anda kendini özel hissetmesi hoşuna gider. Ancak ona özel olmasından dolayı verilen görevler hiç de kolay değildir; Lego dünyası tehlikededir ve özelin onu kurtarması beklenmektedir.

Kim özel olmak istemez? Özel olmak için farklı olmak mı gerekir?
 
İçinde, Batman'in, Superman'in ve hatta Abraham Lincoln'un olduğu bir ortamda Özel'in şansını zorlamasına maruz kalıyoruz:) Ama bu oldukça keyifli bir durum, ben sevdim. Aslında filmin büyükler için yapıldığını düşünüyorum ama tabii ki çocuksu bir yanı da var ve bana kendini sevdiren kısmı da o oldu.

Sevdiğim diyalogları not almıştım aslında, ama şu an bu yazıyı yazarken paylaşmama kararı aldım. Merak ediyorum, aynı yerleri mi sevmiş olacağız. Hadi gidin, seyredin gelin, Sonra konuşalım :)

Bu yazı kahvemin soğuması pahasına yazıldı :)
 

Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder