Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

25 Aralık 2014 Perşembe

Trend Raporu: Checked!


Merhaba! 

Hafta sonunu evde geçirmeyi fırsata dönüştürüp blogla biraz ilgileneyim istedim ve ne zamandır yayınlamak istediğim Ekose trendine dair benim sevdiklerimden oluşan bir ufak bir dosya hazırladım. Hafta boyunca ne giyineceğim diye sıkıntı çekenler için ilham olur diye düşündüm.

Ekose bir trend şu an için ama tabii ki yeni bir trend değil. Ara ara modacıların tarihin tozlu raflarından çıkarıp üflediği bu trendin bu aralar çok seveni var. Ben de uzak duracağım desem de karşı koyamıyorum maalesef! :) Renkli giyime dair oldukça ilham verici geliyor bana. Hele ki kalıba doğru oturtulduğunda beni mest ediyor. 

Ekose deseni en çok paltolarda sevdiğimi söylesem! Sanırım modacılarda benimle aynı fikirdeler, çünkü en güzel ekoseler hep paltolarda karşıma çıktılar. Ekose, İskoçlarla bütünleşmiş bir desen olduğundan mütevellit renklerde de onların etkisi görülüyor ağırlıklı olarak. Ama ben en çok pastel renklerle olan uyumuna bayılıyorum bu rengin.  İlk paltoya sadece renklerine vurulduğumdan dolayı yer verdiğimi tahmin edersiniz diye düşünüyorum ama ikincisine ah diyorum, benim olsa! Şaka bir yana ikincisinin duruşunu da rengini de çok, çok daha sevdim. Yazdan kalma mor hayranlığım devam ediyor.Siyah beyaz ekoseler de oldukça popüler, siyah beyazın birlikte yer aldığı her desen onu bir üst noktaya taşıyor, daha elegan bir görünüm veriyor. Ağırlığından ödün vermeyen hanımlar için bu modeller çok doğru bir tercih olacaktır.Gelelim kombinlerim. Hafta sonu rahatlığını yansıtsın istedim ilk kombin önerimde. Hardalı farklı renklerle kombinlemeyi pek seviyorum bu ara, bordo, koyu turkuaz, petrol, bunlar arasında. Sizin için bu sefer bordoyu seçtim ama stil bölümünde hardal ve turkuazın mükemmel birlikteliğine yer vermeyi düşünüyorum ilk fırsatta. Yaz kış pastelden vazgeçemeyenler burda mı? Onlar için geliyor bu her parçası dolabımda olsun istediğim kombin.  Ekose bu paltoyla farklı bir forma bürünmüş, renk seçimleri de benim zevkime çok uygun. Degrade bir şalla detaylandırdığım bu kombin de tüm renklerin ilhamını palto verdi ve ortaya ton sür ton, hoş bir kombin ortaya çıkmış oldu. 
Bu kombinlerden hangisi sizi daha çok yansıtıyor, hangisini ne zaman giymek isterdiniz merak ediyorum doğrusu. Seçtiğim parçalarda kendini bulanlar parmak kaldırsın :)

Bu arada ben daha önce ekose desenini şurada Ninemin Dolabı farkıyla yorumlamıştım. Demedi demeyin, kendilerini çok daha iyi yerlerde göreceğiz inşallah. Sıkı takipçileri ve duacılarıyım. 

1950'lerden bir ekose look'uyla bu posta son veriyorum. ( Görsel çok net değil, kabul!) Tarihten ilham almak çok güzel ama gözler bir yandan yenilikler de görmek istiyor değil mi? Modacıların bu konuda daha çok çalışması gerçek bu kabul ama moda yazarları da özgürce yazabilmeliler, yeri geldiğinde eleştirmeliler. Bunu  kendim için de söylüyorum... Daha çok yazmaya fırsat bulamasam bile çok daha net mesajlar vermek istiyorum artık.

Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. Çok şık seçimler canım. Özellikle sarı olan paltoya bayıldım ben. Seni de bloguma bekleirm. Sevgiler.

    YanıtlaSil