Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

29 Aralık 2014 Pazartesi

I Love Fashion!


I do love fashion, I really do!
 

 
Modayı çok seviyorum, ciddi manada…. Eskiden böyle olmadığımı defalarca dile getirdim, modayı bir hor görürdüm eskiden ve bir üst noktadan bakardım modaya da moda sevenlere, modanın hala bir üst noktadan baktığım bir yönü de var aslında, tüketimi…. Çok hızlı tüketilmesi sadece satar diye koleksiyonlar yapılması vs vs.

Modayı seviyorum, moda okumaları yapmak bana keyif veriyor, bu bloğa ya da diğer yazı yazdığım sitelere yazılar hazırlamak, bir şeyler öğrenmek, eski yazılarıma dönüp, olmamış demek, daha çok, daha çok okumak ve öğrenmek. Kendi kendimi bu konuda eğitmeye çalışmak… Bunların hepsi çok güzel. İşin sanatsal boyutunu görebilmeyi başardığımı düşünüyorum geçen yıllarda, bu yüzden hor görmelerim bitti, bu yüzden böyle keyif almaya başladım, bu yüzden bu kadar çok sevdim de kişisel / ne giydim bloğumdan bloğum moda bloğuna evrildi.

Ancak tüm bunları yaparken amacım kendi butiğimi açmak vs değil kesinlikle… Bazen ne yapmak istiyorsun diyenler oluyor ya da tek amacımın kendi butiğimi açmak olduğunu düşünenler oluyor. Üzgünüm… bir dönem farklı konseptte, tesettür giyim üzerine de kesinlikle değil- bir butik açmayı dilesem de asıl istediğimin bu olmadığını çabuk fark ettim. Ben modayı yazmayı seviyorum… yazmayı seviyorum ve inşallah sevdiğim bu işi doya doya yapma fırsatı bulurum.


İstediğim işte bu, yazmak ve okumak üzerine bir hayat... Sanatla iç içe, dolu dolu, kitaplarla, yazmakla dolu bir yaşam. Tam olarak sanatın bir olmasa da dünya ticaret tarihine, dolayısıyla tarihe bir açıdan ışık tutan bir olgu benim için moda. Bu yüzden bir gün butiğimi açtığımı göremezsiniz âmâ en büyük duam, yazdığım, çok yazdığım, yazmak üzerine geliştirdiğim tüm projelerimi gerçekleştirdiğim güzel bir hayatım olsun. Bu da yeni yıl için en özel dileklerimden biri olsun. Hadi siz de bana dua edin :) Malum en güzel dualar, en çabuk kabul olanlar günahsız ağızla edilenlerdir.

 
Share this article with your friends.

4 yorum:

  1. Güzel bir hafta geçirmeni dilerim.

    YanıtlaSil
  2. Canım benim, çok içten duana amin diyorum. İnsanın hayattaki en önemli amacı hayalleri için 'keşke' dememek olmalı. O yüzden sonucu ne olursa olsun deneyip keşke dememen için, amin amin amin:)

    YanıtlaSil