Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

14 Kasım 2014 Cuma

Trend Raporu: Kahverengi

Kahverengi, profesyonel iş yaşamında pek tercih edilen bir renk değil aslında. Bunu ilk fark ettiğimde itiraf etmek gerekirse yadırgamıştım çünkü ben kahverengiyi çok severdim. Zamanla iş hayatının bakış açısını öğrenince anladım neden olduğunu. Kahverengi ve tonları insana biraz yumuşak bir hava katıyor, bir ruhu var bu rengin. O da soft bir ruh.


Sonbaharla beraber benim de kahverengiye olan ilgim arttı. Yoksa bu düşen yaprakların kaldırımlarda birikmesiyle ruhuma yansıyan romantizmin etkisi mi? Olabilir.

Ev dekorasyonunda bile kullanıldığında o ortam bana bir güven veriyor. Bulunduğu ortamı sanki yapaylıktan uzaklaştırıyor ve o evi yuva yapıyor. Kıyafetlerde de buna benzer bir etki var bence. Kahverengiyle gelen o doku insana bir hoşluk katıyor, samimiyet veriyor.

Aslında eskisi kadar çok kahverengiyi sevmiyorum, dolabımda bayağı azaldı ama hala bu fikirdeyim. Kahverenginin insana kattığı hala tanımlamakta zorlandığım o etkiye hayranım.


Bu yazı yağmur eşliğinde kahve eşliğinde yazılmalıydı, ancak kiraz sapı içerken yazıldı.Yazar sonrasında kahverengi ne giyinsem düşüncesi ile dolabına yöneldi. 


Share this article with your friends.

2 yorum: