Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

18 Aralık 2014 Perşembe

Stil : Maskülen Bir Stille Kahveye Övgü!


Stil postlarımı özlediniz mi? :) Bu sefer her zamankindan biraz farklı bir stille, gündelik hayatımda tercih etsem de blogda çok sık yer vermediğim bir stille karşınızdayım. Maskülen bir stil. Erkeksi kalıplar ve hatlar..

Boyfriend jeanlerle, gömleklerle yükselen bir trend hemen sonrasında ayakkabılarımızı ve paltolarımızı ele geçirdi. Bu güzelim kahve oversized palto da Ninemin Dolabı'nın son ürünlerinden, son harikası desem yeridir. Öyle güzel ki bu övgüyü sonuna kadar hak ediyor. Göründüğünden çok daha iyi kesinlikle. Sıcacık bir kumaş, harika bir dikiş ve tüm bunlardan ayrıca Ninemin Dolabı'nın arkasında güzel fikirlere sahip güzel insanlar var. 

Hep diyorum ya iyi işleri sonuna kadar destekliyorum diye, bu da öyle iyi işlerden! Rabbim sonuna kadar yollarını açık etsin, biz de bugünleri yüzümüzde hep gülümseme ile analım.Kahvenin kendisi de övgüyü hak etmiyor mu zaten? Kahve, krem, haki, yeşil, taba, acı kahve. Daha önce de söylemiştim; eskiden dolabımda daha çok bu renklere yer vardı. Şimdi yine yavaş yavaş dönüyorum bu renklere. Bayılıyorum o soft etkiye, naturel renklere, doğayla uyumuna ve tabii birbirleriyle de uyumuna:)


Maskülen tarzı aranızda marijinal bulan var mı? Varsa bir adım öne çıksın! Şaka bir yana ben bunun tamamen tercih meselesi olduğunu düşünüyorum. Bu bir trend ama artık her yerde olan bir trend, çok doğal ve normal geliyor artık. Ayrıca rahat bir gün geçirmek isteyenler için çok doğru bir tercih.Ben de fotoğrafçılık kursunda dış çekim yapacağımız bir gün tercih ettim. Gerektiğinde yere oturdum, bir yerlere tırmadın, çömeldim, süründüm. İçim rahat rahat hareket ettim. Yaşasın erkek rahatlığı dedim. Sahiden erkek olmak ne kadar kolay!Ayrıca kışın sıcak gün diye bir kavram yok, bunu artık! idrak ettiğimden içime ince bir tunikle giyinmiştim. Güneş çekildikçe, karanlık bastıkça ne doğru bir tercih yapmışım dedim. Çok rahat bir gün geçirdim. Hava soğudukça paltomun sıcağına sığındım, sarıldım.Dergimi kitaplarım ve kahvem. Hayatım bunlardan örülü olsa. Bu bir ütopya mı? Yoksa ulaşmanın aslında çok kolay olduğu bir hayal mi? Kitaplar olmadan ne yapardım? Bu soruların cevaplarını ne zaman bulacağım acaba:) Bu arada Kinfolk tamamını okumamış olsam da- tüm dergilere öğle yapmıyor muyuz zaten :)- çok sevdiğim bir dergi. Birazcık fotoğrafçılığa ilginiz varsa edinmenizi tavsiye ederim. Eski sayılarına da rastlasam mutlu olurum, o kadar.Bu arada fotoğrafçılık kursunda ne kadar mutlu olduğumu fark ettim bu çekimle. Allahım! Benim için ne büyük mutluluk kaynağı olduğunu unutmuşum. Hele ki hocamız, çektiklerime güzel kadraj dedikçe mutluluğum katmerlendi. Fotoğrafçılık kursu macerama da ayrıca yer vermek istiyorum. Şimdilik hep birlikte dua edelim de bir aksilik olmadan sonunu göreyim bu kursun :)
Bol fotoğraflı bir stil postunun sonuna yaklaşmışken, çekim boyunca bilinçli olarak gülmediğim fotoğraflarla değil de güler yüzümle veda edeyim. Bir iç ses, ya ben ölürsem bu bloğa ne olacak demeden edemedi.


Yüzümü özellikle güldüren ise sevgili fotoğrafçım Mehtap Öz Kaya, kendisine bu fotoğraflar için tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah çok daha güzel fotoğraflara imza atacağız beraber :)Hem bir #akseusarsızolmaz pozu, hem de #momijisevgiyiyay pozu olsun. Keşke hayat gerçekten momiji ile sevgiyi yayacak kadar kolay olsa. Hayat bayram olsa, biz eski günlerdeki gibi temiz kalbimizi koruyabilsek. Bugünün duası bu olsun.Bu yazı anne evinde, yine uykudan fedakarlık ederek yazılmıştır. Önüme kahve konulmadı, bana kahvemi kendim alacağım söylenmemişti! Sevgiler :)

Palto: Ninemin Dolabı / Şal: İpekevi / Jean: LCW / Bilezikler: Batik / Çanta: Mudo / Ayakkabılar : No Name 
Share this article with your friends.

4 yorum:

 1. çok hoşsunuz zarif ve naif

  YanıtlaSil
 2. Gömlek ne kadar hoş öyle.Ara sıra nine,anne dolabına bakmak lazım.Ganimet misali hoş parçalar bulunabiliyor.Bu arada gömlek nereden ben onu merak ettim doğrusu.Bir de unutmadan setrms ipek eşarp hediyemiz var bloğumda,beklerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gömleği instagramda hatun kafasından almıştım, ne yazık ki artık satış yapmıyor.

   Sil