Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

23 Kasım 2014 Pazar

Durum Güncellemesi

Taslak doldurmaktan yazılara geçemiyorum bu ara. Bilmiyorum farkında mısınız, bu ara biraz duygusalım sanki, sanki biraz boynum bükük kaldı. Bana mı öyle geliyor ya da? İnstagram paylaşımlarıma bakıyorum hani hep olumlu şeyler paylaşmaya çalışıyorum ama hep bir hüzün sanki.

Aslında çok şükür sağlığım, sağlığımız iyi. Mutluyum aslında, bu hüznümün sebebi ise; Ahmet'i bırakıp işe başlama kararı almam sadece. 

Uykusuz geceler, günler boyunca aslında kendime kaçışlar aradığım oldu ya da bir nefes alışlar... Bir arkadaşım oğlunu veremedi yuvaya, hazır değilim dedi. Bense ah dedim benim o zamanlarım gelsin, güle oynaya vereceğim :) Ama öyle olmuyormuş gerçekten. 

Hani ben anneme bırakacağım bir süreliğine, bakacağız deneyeceğiz, ben gerçekten onsuz yapabilliyor muyum bir bakacağız. Yabancı bir değil, kreş değil, ondan sıkılmışlık durumu değil.  Böyle olunca daha kolay olacak gibi geliyor insana ama öyle değilmiş işte. Sadece ve sadece hem kendim için, hem onun için daha iyi olacağına inandığımdan böyle bir karar aldım. Şimdi içimden dualar akıyor, Allah'ım Ahmet mutlu olmayacaksa, hayırlısı değilse uzaklaştır beni, hayırlısıysa sevdir iş yerimi, mutlu mutlu çalışayım. 

Bir haftadır itiraf etmek gerekirse çok ağladım. Tam bir hamile duygusallığı var üstümde. Gidip gelip öptüm Ahmet'i, eskiden hayır dediğim şeyleri yapmasına sesimi çıkarmadım, arada çikolata kaçamağı yaptığını görünce yesin zaten annem vermez ona dedim, benden bile iyi bakar diye düşündüm. Ama yine de zormuş. Bir sürü kitap karıştırdım şu iki seneye yakın anneliğim boyunca, bir cümle en çok aklımda sadece: Bebeğin anneye ihtiyacı olduğu kadar, annenin de bebeğe ihtiyacı var. İlk okuduğumda hayır demiştim ama bu kadar zaman geçmesi gerekti, doğruluğuna ikna olmam için. 

Şimdi yarından itibaren tatlı oğluma eskisinden az zaman ayıracağım gibi gözüküyor, daha kaliteli zaman geçirmenin yollarını arayacağım. Hep beraber dua edelim de bu süreç ağrısız, sızısız geçsin inşallah. Ahmet gerçekten mutlu olacaksa devam edeyim, mutlu olmayacaksa da Allah'ım bana güzel kapılar açsın inşallah, o şekilde oğlumu da kendimi de mutlu edeyim. 
Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. Hakkınızda hayırlısı olsun inş.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. teşekkür ederim, amin inşallah. hepimizin hakkında hayırlısı neyse o da afiyetle olsun inşallahç

      Sil