Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

13 Ekim 2014 Pazartesi

Ürün Deneyimi: L'oreal Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

Öncelikle öyle çok makyaj yapan biri değilim,kendimi bildim bileli böyleydim. Öyle 'ay ben göz kalemi, eye liner sürmeden çıkamam!' diyenlerden de değilim. Hatta ilk majyaj yaptığım sıralarda kendime yakıştırmak konusunda zorlandığımı da bilirim. Alışkanlık meselesi tamamen. Sonra zamanla makyajın hiç yokmuş gibi gözükmesinin efla olduğunu öğrendim. Ek olarak bazı durumlarda cildin renk tonunu sabitleyen bir renkli nemlendirici, hafif bir allık ve bir eye liner kullanma ihtiyacı da duyuyorum.'Çok çok hafif yaptım, aman belli olmuyor zaten' desem de, o ürünler öyle toz olup uçmuyor sonuçta, mutlaka güzel bir şekilde temizlenmesi gerekiyor. En son bir sabah daha gözlerimi açamamışken #eymenoski nin makyaj masamdan makyaj temizleme suyumu alıp, kapağını çevirip bir anda halıya dökmesiyle uyanınca bu sefer farklı bir ürün kullanayım dedim ve aylar önce market reyonlarında gezinirken L'oreal Kusursuz Makyaj Temizleme Suyunu satın aldım. 

Kesinlikle memnun değilim, o kadar net düşüncem. Sırf çöpe dökmemek için kullanıyorum hatta. Ben hayatımda bu kadar kötü bir makyaj temizleme suyuyla karşılaşmadım ve yetmezmiş gibi üstünde kusurusuz yazması beni oldukça rahatsız ediyor! Aylar önce aldım ama kullanmak bile beni zorluyor, ah o kusursuz yazısı yok mu? Bilmiyorum kullananlar benimle aynı düşüncede mi? Yoksa ben mi çok sert yaklaşıyorum...Öncelikle hem göz hem yüz olması sebebiyle tercih etmiştim, çünkü yüz makyajı günlük temizleyicilerle bir nebze çıkarılsa da kalıntısı oluyor. Göz makyajı ise kullandığım ürünler water proof olmamasına rağmen kolay çıkmıyor, ben de böyle bir ürünle lanse edildiği gibi kolayca çıkaracağımı sanmıştım. Ama maalesef. Bu ürünün etkili yani kusursuz olduğunu düşünmüyorum, eski usül krem ve pamuk ikilisi çok daha başarılı olur. Kullandığım pamuklara, gözümü yormama yazık! Belki kusursuz kelimesiyle lanse etmeselerdi daha iyi olabilirdi. 

Ovalama, durulamaya gerek duymadan diyorlar ya kesinlikle doğru değil. Ovaladığım halde istediğim sonucu alamıyorum. Durulama kısmında ise ciltte yapış yapış bir etki ya da kalıntı bırakmıyor.

Gözlerim ve cildim hassas biraz, bazen kullandığım ürün konusunda seçici davranmadığımda gzüm alerji olur hemen, cildim de yağlıya dönük olmasına rağmen kızarır. Allahtan kızarıklık yapmıyor ancak, kullandığımın ertesi sabahmutlaka gözlerimde çapaklanma oluyor. Bunu bir ara kullandığım makyaj malzemeleriyle bağlantılı olduğunu düşünsem de, özellikle denedim. Sadece bunu kullandığımda gözümde kızarıklık ve çapaklanma oluyor. 

Çok rica ediyorum, bu üründen kullananlar varsa bana yazsın çünkü böyle yazarken haksızlık ediyor muyum diye düşünmeden duramasam da bir daha kesinlikle almayacağım bir ürün olduğundan eminim. Fiyatı, marketlerde olması çok ulaşılabilir yapıyor ürünü, tek avantajı bu benim gözümde. 


Share this article with your friends.

3 yorum:

  1. kesinlikle size katılıyorum, aynı "kusursuz" ibaresine aldanarak aldım ve çok pişmanım, kullanmak istemiyorum ama parama yazık olmasın diye zorla kullanıyorum.

    YanıtlaSil
  2. Bende katılıyorum iğrenç

    YanıtlaSil