Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

14 Ekim 2014 Salı

Trend Raporu: Normcore

Trendler çevremizi sarıp sarmalamış durumda, kadın olarak bunlardan uzak da kalamıyoruz. Bir süre sonra bu biraz itici bir güç haline de gelebiliyor. Bugün işte bu trendi inceleyelim istiyorum, normcore, anti-trend. 

Çok basit aslında, klasik parçalardan vazgeçmiyoruz. Tabiri caizse ıvır zıvırdan uzak kalıyoruz :p 
Önceki yazımda klasik parçalar seçerek nasıl şık olunabileceğini söylemiştim ya; işte bu yazı, o yazı!

Tüm trendlerden öte, yalın seçimler bu trendin özü. Biraz '90ların ruhunu da eklemeyi unutmayın. Satır aralarında hep bahsediyorum, trendy parçalarla dolu bir dolabınız olabilir ancak önemli olan gerçekten her zaman seçim yapabileceğiniz 'Ah o olmaz, onun modası geçti! demeden, başınız her sıkıştığında rahatlıkla elinizi atacağınız parçalara öncelik vermeniz. Böylece yüksek bir bütçe ayırmış olsanız bile, çok uzun zaman kullanacağınız için akıllı seçimler yapmış olacaksınız. Buna bir nevi parça başı maliyeti düşürmek de diyebiliriz :)


Bu mevsim için trenchcoatlarla kombinler hazırladım size. Oversized her şeyin gözümüzün önünde olduğu bir dönemde gerçekten yıllar sonra bile bıkmadan usanmadan giyineceğiniz bir model istiyorsanız oversizedlardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Gerçekten ararsanız özellikle trenchcoat olarak buna uygun bir seçimi rahatlıkla bulabileceğinizi düşünüyorum. 


Renk olarak bordo hala bir trend olsa bile ben çok severek giyiniyorum ve trend olmadan önce de dolabımda rahatlıkla kullandığım bir renkti. Renklerde sadelikten yana olanlar için ufak bir hareket katmak için rahatlıkla seçilebilir. Çanta, ayakkabı, saat bunların hepsi yıllar yıllar rahat kullanılabilecek modeller. Trendlerden sıkılabilirsiniz ama bir klasiğe her zaman ihtiyaç duyarsınız.


İnci de zamansız aksesuarlardandır, aklınızda olsun. Kıyafetlerinize katacağı o etki elaganlık, vazgeçilmezdir. 

Çabasız şıklığı seviyorum, klasik parçaları da seviyorum diyorsanız bu trendi zaten uyguluyorsunuz demektir. :)


Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. Çok faydalı bir yazı olmuş, hazırladığın kombinler harika,kalemine sağlık :)

    YanıtlaSil