Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

12 Ekim 2014 Pazar

Stil: İnsan Mutlu Olduğu Gibi Giyinmeli!


Stil postlarına bir yazdan, bir şimdilerden fotoğraflar paylaşarak devam etmeyi planlıyorum. Hemen hemen her gün yeni post hazırlamama rağmen nasıl hala bir sürü post bekliyor. Ayrıca aklımda yazmak istediğim onca konu varken yetişemiyorum. Halbuki kendimi öyle bu mekan benim, bu mekan senin gezen biri olarak görmüyorum. Hiç bir zaman bir 'social butterfly' olduğumu da düşünmedim. Açıklaması olan beri gelsin.

Bu kıyafetleri seçmemdeki en büyük neden benim için tam olarak 'streetstyle' tanımına uyması oldu. Herkesin stili farklıdır tabii ki ancak benim için her zaman rahatlık ön planda. Hatta o kadar rahat hissetmişim ki yüzüme bir hafif renkli nemlendirici uygulamayı bile uygun görmemişim. Bu sefer de böyle olsun! En önemlisi de evden çıkmamıza sebep olan aktiviteye uygun olarak giyinmek.  Bu fotoğraflar kardeşler ve kuzenler olarak toplandığımız, bol kahkahalı bir günden kalma. O yüzden rahatlık konusunda en sevdiğim kıyafetler oldu. Her zaman köşede bir giy çık kıyafeti olmalı insanın. İnsan mutlu olduğu gibi giyinmeli, evet. İyi giyinmenin yazılı olmayan onlarca kurallarından, kendilerine uygun olanı bulup, ortamına uygun şekilde giyinmeli. Bence iyi giyinen insanlar bunların hepsini bir anda sağlayabilen insanlardır. Düşünün gündelik hayatınızda sürekli tütü eteklerle , stiletto ile dolaştığınızı... Yazık! Yapmayın kendinize bunu kızlar, güzel giyinmek tek tip giyinmek değil! Evet, ben de stiletto, topuklu ayakkabı seviyorum ama şimdi kısa bir avm gezisi için de bundan daha iyi ve rahat bir alternatif yok! (Bugün bu konuşmayı çok yaptık, etkisinde kalmış olabilirim :))


(Hayır, hayır! Bu Fotoğrafta #eymenoski 'nin şebekliklerine gülmemek için kendimi tutmuyorum)

İtiraf ediyorum! Başımı örtmeye başladığımda yaşadığım en büyük zorluk eşimle tamamen birbirinden alakasız gözükmemizdi. İkimiz de hiç bir zaman birbiriyle uyumlu giyinme çabasında olan insanlardan olmadık hiç ama demek istediğim şey şu: o spor ayakkabı ve şortla dolaşırken ben ilk zamanlar sürekli yüksek belli maksi eteklerle dolanıyordum. Kendimi ondan biraz büyük hissettiğimi de söyleyebilirim... Kapanmadan önce bir kot bir tişört yeterli gelen bir insan olarak maksi eteklerin kendimi sürekli özel bir yerlere gidiyormuşuz hissi verdiğini söyleyebilirim. Evin ufak tefek ihtiyaçlarını karşılamak için çıktığımızda bile... O yüzden diyorum ya bir anda dolabınızı değiştirmeye kalkmayın, olduğunuzdan çok farklı olmayın. Evet, bu işin tek doğrusu var ama sonradan pişman olmamak için minik adımlarla ilerleyin. Bu konuya farklı yazılarda uzun uzun değineceğim :)


Kombine geri dönersek geniş pantolon ve tunik ikilisine bayılıyorum. Böyle rahat olduğunda ise ayrıca mutlu oluyorum. Bu tuniği doğumdan sonraki dönemde almıştım ancak denemeden aldığım için o dönem giyinememiştim. Bu yaz rahat rahat giyindim. Pantolon da yine eskilerden jarse ya da tensel denilen bir kumaş ancak çok rahat! Tunikte jarsedense pantolonda jarse daha rahat oluyor sanki. İnsan kendini övmemeli tabii ki ama tuniğin üstündeki desenle kolyemin uyumunu ben çok sevdim!


Güzel günlerin insanda hatırası da güzel oluyor, her akla geldiğinde gülümsetiyor. Böyle günler hayatımızda daha çok olsun inşallah.
Bir pazar gecesi oturmuş, bir anlık dalgınlığım sonucu taslaklardan uçan bir yazıyı yazmanın mutluluğunu yaşıyorum. Halbuki ne kadar güzel ifade etmiştim kendimi, ne çok sevmiştim o postu. Bu onun kadar olmadı, idare edeceksiniz artık :)

Şal: İpekevi / Tunik: Herry / Pantolon: No name / Babet: Nottis / Çanta: Vivid Boutique (Lidyana) / Kolye: No Name

Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. bence de önemli olan rahatlık, her zaman için rahatlığımı ön planda tutarım ki, rahatsız olduğum giysilerle dolaşmak yüzüme ve ruh halime yansıyor ve asık suratlıbir hal alıyorum,

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. ben de rahatlığa önem verenlerdenim ama eğer ortama uygun giyinmediğimi düşünürsem de o asık surat hasıl oluyor :)

      Sil