Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

21 Ekim 2014 Salı

Art: Yasemin Ezberci

Bu tilkiyi ilk gördüğümde kendimi bir masal kitabının içinde buldum sanki. Hani artık o masalı ezberlemişsinizdir, karakterler evinizin bir konuğu olmuştur ancak çizimleri öyle güzeldir ki tekrar tekrar bakarsınız, tekrar tekrar okumak istersiniz. İşte bu, güzel, hayranlık uyandıran çizimlerin sahibi Yasemin Ezberci ve ben her seferinde neredeyse ezberlediğim çizimlere bakmaktan büyük keyif alıyorum.
Nasıl ifade edilir bilemiyorum ama çizimleri bana çok avrupai geliyor... Sanki hepsi ama hepsi Türkçe'ye çevrilmiş masal kitaplarından :) Bilmesem bir Türk'ün kaleminden çıktığını düşünmezdim. Bunu da kesinlikle olumsuz anlamda söylemiyorum, beni cezbeden, farklılığını yansıtan nokta olduğu için belirtiyorum.Yasemin Ezberci, 10 yılı aşkın profesyonel çizim yapıyor, ne yazık ki benim kendisini tanımam yeni oldu. Daha önce Can Çocuk Yayınları'ndan yayınlanmış 5 kitabı var. Bu kitapların #eymenoski 'nin kitaplığına girmesi için sabırsızlanıyorum :) Kitaplar Kedimin Adı Çamur , Ufacık Tefecik Kurbağacık , Küçük Uykular Bahçesi , Sincapgiller, Köpeğimin Adi Erik. Bunları hepimiz bir yere not edelim! :)


Bir süre Gonca Çocuk için çizimler yapan Yasemin Ezberci, şimdilerde Dünyalı Dergi için çiziyor. Şu an bir yandan serbest çalışırken bir yandan da kızı Maya ile ilgileniyor. Eğer bir instagram hesabınız varsa ve farklı şeyler görerek zihninizi açmak istiyorsanız kesinlikle takip etmenizi hele ki çocuğunuz varsa mutlaka kitaplarını kitaplığınıza eklemenizi salık veriyorum. 


#eymenoski 'nin biraz daha büyüyüp daha keyif alarak kitaplar okuduğumuzu düşünüyorum ve zaten geniş olan hayal dünyasının böyle çizimlerle renklenmesini istiyorum. Bir çocuk zihni dolu olacaksa eğer masal kitaplarıyla, renklenmeli... Ayrıca bazı kitaplar sadece çocuklar için değildir di mi ;) 


Benim kitapçıda ufak bir işim var! :) 


Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. Çizimler çok güzel her bir kareye masal yazmak geldi içimden paylaşım için teşekkürler..

    YanıtlaSil