Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

21 Eylül 2014 Pazar

Ürün Deneyimi: Pronzinc Saç Bakım Seti

Bu sefer sadece eczanelerde satılan ve aslında bir sorunun çözümüne yönelik bir ürünü denemiş, yeterince kullanmış bulunuyorum. Artık sizinle de yorumlarımı paylaşabilirim :)

Genelde hamilelikle birlikte gürleşen saçlarda doğum itibari ile zayıflama, dökülmeler meydana gelir. Bazı insanlarda bu durum ileri boyutlu da olabiliyor. Benim de döküldü ama beni daha çok telaşlandıran şey, saç derimde bir sorun olmasıydı, kepek gibi bir pullanma oluyordu ama kepek şampuanları çözüm olmuyordu. İlk başta kullandığım ürünlerden olduğunu düşündüm, çok fazla ürün deneyip saç derime zarar verdiğim gibi fikirler bile yürüttüm. Sonra eczacımla bunu paylaştığımda bunun da bir çeşit egzama olduğunu söyledi. Tabii ki ben egzama lafını duyunca şok oldum, o da bu durumun olabileceğini, mevsimsel olarak artış gösterebileceğini ama korkmama gerek olmadığını söyledi. Benim aklımdan geçen tek şey hemen bir cilt doktoruna görünmekti :) O beni sakinleştirdi ve Prozinc'in setini önerdi, ben de denemekten zarar gelmez diye düşündüm.


                         


Kullanmaya başlayalı üç aydan fazla oldu. Kullanmaya başlar başlamaz sonuç aldım. İki şampuan ve bir saç kremi aslında. Mor ambalajlı olan günlük kullanılabilecek bir şampuan. Turuncu ambalajlı olan saç kremi, bunu almayı düşünmüyordum aslında ama iyi ki onu da almışım dedim, gerçekten yumuşacık yapıyor saçları. Kahverengi ambalaj olan ise Prozinc Salicade, haftada en fazla iki kere kullanılması tavsiye edilen bir şampuan. Onu kullandığınızda üstüne bir daha günlük şampuanı kullanmanıza gerek yok.

Çok memnun kaldım açıkçası, fiyat / fayda analizi açısından da oldukça başarılı bulduğum bir set. Dikkat edilmesi gereken birkaç husus var: saç kremini mutlaka her şampuan kullanımından sonra kullanmanız gerekiyor, saç kremini saçınızda beklettiğiniz sürenin iki katı br süre boyunca saçlarınızı durulamanız gerekiyor. Son husus ise asla ama asla kahverengi şampuanı hemen uyumadan önce ya da evden çıkarken kullanmayın :) Çok ama çok keskin bir kokusu var! Uykuları kaçıracak cinsten :) Ben saçlarıma kullandıktan sonra mutlaka parfüm sıktım ve havalandırdım, havluya sarıp beklemedim. Parfüm de kesin çözüm değil üstelik. Eğer koku konusunda hassasiyetiniz varsa dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Belki biraz değişiklikle giderilebilir ama şimdilik koku konusu benim için sorun. 

Doktorların da bu seriyi önerdiklerini söylemesine rağmen, eğer bu şekilde bir problem yaşıyorsanız, siz de isterseniz önce eczacınıza ya da içiniz rahat etmiyorsa hemen bir cilt doktoruna görünmenizi tavsiye ederim. 

Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder