Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

11 Eylül 2014 Perşembe

Tatil: Crystal Green Bay Resort & Spa Bodrum'da Beş Gün, Vol I.

Bu sene tatil açısında kendimi oldukça şanslı olduğum bir yıldı. İnşallah bundan sonra hep böyle geçer. Hatta 2014 bitmeden bir sonbahar tatili de yaparsak mükemmel olacak derecede iyiydi. 

İlk tatilimizi Mayıs ayında Bodrum'da yaptık. Aslında ben çok keyifsizdim; babamın tedavisi bitecek diye düşünüp ayarladığımız bir tatildi, aksine uzadı. Babamı, ailemi bırakıp tatile gitmek çok zoruma gitti diyebilirim. Yetmedi, bir kaç gün öncesinde bir doktor yanlış teşhis koyup hayatımı karartacak şeyler söyledi.Tabii tatile çıkarken yanlış teşhis olduğunu bilmiyorduk... Ne yapacağımı bilemeden hazırlanıp gittim tatile. Satır aralarında sürekli eşine gitmeyelim n'olur diye mırıldanan bir emilianata var...


Bodrum'a ilk gidişimizdi, o yüzden ister istemez merak ve heyecan da vardı. Otelimiz Crystal Hotels & Resort & Spa idi. Tatil.com aracılığı ile rezervasyonumuzu yaptık ve yine maceracı eşimin arabayla gidelim, yeni yerler görme imkanımız olur fikriyle hareket ettik. Her ne kadar yolda şikayet etsem de gerçekten arabayla gidince tatili, uzatma imkanı ya da farklı yerler keşfetme imkanı daha çok oluyor. Orada araba kiralama imkanı da var, eğer siz uçakla seyahat ediyorsanız, orada araba kiralama firmalarını gitmeden not etmenizi tavsiye ederim. Bazı otellerin bünyesinde de kiralık araç hizmeti oluyor.


                     


Bu bizim ilk üç kişilik tatilimiz değildi ancak üçümüzün daha rahat denize, havuza girebileceğimizi düşündüğümüz ilk tatildi. Ahmet yürüme kararsızıydı, aslında yürümek yerine koşuyordu :) Hayatımın en güzel zamanları #eymenoski 'nin koşuşunu seryettiğim zamanlardı. Elimden geldiğince keyifli geçirmeye çalıştım, bu tatildehep güzel şeylere odaklandım. Eşimin hep dediği o üç kişilik muhteşem ekibe kitlendim. Aksi durumda tatil hepimize zehir olurdu.

     

Odamız fena değildi, en güzel tarafı kendine ait bir bahçesi olmasıydı. Biz çok faydalandık, benim bir gün sıkıntılarıma boğulduğum bir gün bahçede oturmak, kitap okumak oldukça dinlendirici ve iyi geldi.  #Eymenoski de rahat etti. 


                      

                        

       

Hava biraz serindi. Bu yüzden çok cool bir şekilde #eymenoski 'nin ayağında dizine uzanan çoraplar üstünde hırkayla başlayan bir tatil oldu :) Ancak havuza girme durumunda bizi geçti kendisi, benden çok havuza girdiğinden eminim. Su kuşu olmuş bildiğin  :)

        

Otelin denize sahili vardı, ayrıca bir tanesi deniz suyuyla doldurulan üç tane havuzu vardı. Bu açıdan güzeldi ama çocuk havuzunu bir kere bile kullanamadık, suyu temizlememişlerdi sanki. Deniz suyu havuz suyunda soğuktu, biz de daha çok havuza girdik. 

Onun dışında çocuklar için restauranta yakın çocuklar için özel yapılmış kocaman bir oyun havuzu vardı, ayrıca güzel bir parkı vardı. Genel olarak baktığıımızda otelimiz oldukça güzeldi. Bakımlı gözüküyordu. Yürüyüş yolları tam #eymenoski nin koşmasına uygundu :)

Çok sakin bir döneme geldik açıkçası, rahat rahat dolaştık bazen yürüyüş yaptık.

                       

Otelle ilgili bizi üzen durumlarda oldu, ilki muhtemelen çocuklar için ufak bir 'hayvanat bahçesi' yapmışlar. Hayvanları seven Ahmet Eymen için çok iyi oldu diye düşünüyorduk ki hayvanların bakımsız ve çook aç olduklarını fark ettik:/ Bu çok üzücüydü gerçekten. Etrafımızda ne kadar yaprak, ot bulduysak tavşanları, kazları besledik. O tavşanlar var ya ufak ufak Ahmet'in parmağını yediler, ne bir geri çekme var, ne bir ürkme :) Öylece uzatıyor parmaklarını :)

                        

                             


                       

                    
                      

Onlarla konuştu, sohbet etti yavrucuğum. Bir yerde çocuk varsa, o yer güzeldir, en çirkin yeri bile güzelleştirir. Olay bu kadar basit. Rabbim o masum yavruları hayatımızdan eksik etmesin, o masumluklarını da hiç kaybetmesinler inşallah.Hayvanların durumunu konuşmak için bir yönetici aradığımızda şikayet etmekten bile vazgeçtik. Sebeplerini daha sonraki yazılarda anlatacağım. Bu ilk yazı olmuş olsun, fazla ara verirsem kışın sonuna doğru biter diye düşünüyorum, o yüzden fazla ara vermeden devam edeceğim inşallah. 

Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. Hayvanlarla muhabbeti çok tatlı yalnız sizin ufaklığın...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. hayvanları çok ama çok seviyor, bu yüzden sürekli bir kedi mi alsak, yoksa tavşan mı, ya da balık mı diye düşünüp duruyoruz :)

      Sil