Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

17 Eylül 2014 Çarşamba

Stil: Marin Demek Yaz Demek

Yaza en çok yakışan marine giyim dersem, modası hiç bir yaz geçmez dersem, mutlaka dolabınızda marine temalı bir klasik olsun dersem abartmış olmam. Bu konuda desenlerden hoşlanmayalara tavsiyem renkleri uydurmaları. Beyaz, mavi, kırmızı bu kadar kolay.

Size daha önce arkadaşım Elif Yakar'ın butik açılışında bir tuniğe vurulduğumu söylemiştim. İşte bu stil postu o tunikten ibarettir :) Boyuyla, üstündeki minik minik kuşlarıyla, terletmeyen kumaşıyla beni benden aldı. Giyinmek için sabırsızlandıklarımdan biri oldu. 

      

Bu boy tuniklere büyük aşk beslediğim doğrudur, yerlere dolanmıyor, sürtünmüyor, rahat hareket imkanı sağlıyor. E bir de insan kendini daha rahat hissediyor. Tesettürün ölçüsü tabii ki bu değil ama dizlerim tunikle kapanınca çok mutlu oluyorum.

      

Bu fotoğrafları deniz kenarında çekmeyi planlamıştık ama koşturmacalar arasında nasip olmadı. Ben yine de bir fırsat daha verip beklemek istedim ama porjeler, planlar, gezmeler, tozmalar derken bir daha sıra gelmedi. Fotoğraflar uzun süre elimde bekleyince sıkılan biri olarak hemen paylaşayım istedim. Böyle diyorum ama elimde en azından on yazılık fotoğraf var... Yavaş yavaş eriteyim derken her geçen gün yenileri ekleniyor üstüne :) 

      

Sonbahar kendini tam olarak hissetirmeden biraz daha deniz havası almam, sahilde uzun yürüyüşler yapmam gerektiğini hatırlattı bana. Kışın çocukla deniz kenarına şimdiki gibi rahat inemeyeceğim malum ne de olsa:)

       

Normalde topuklu ayakkabı pek giyinmiyorum, biliyorsunuz. Ama bu ara farklı, topuklu ayakkabıları sevmeye başladım. Hele bu boy tuniklerle kombine zarafet katan bir detay topuklu ayakkabı. Biraz daha rahat olsalar daha iyi olacak :) 

 
     

Topuklu ayakkabı giymenin gereği ise mutlaka yanında babet taşımak ;) En rahatı bile bir süre sonra insanı zorladığından ben de o gün babet taşımayı ihmal etmedim. Gün sonunda şükrettim aklıma gelmesine :)

Kolyem sevgili Zeynep'in hediyesi, onu özledikçe eskisi gibi ilgilenemediğimi fark ettikçe taktıklarımdan...

       

Bu sene yaptığım en doğru alışveriş Koton'dan almış olduğum bu pantolon diyebilirim. Hem fiyatı çok uygundu, hem de neredeyse her kıyafetime uyum sağladı. Zaten blogda bir çok kere kombinlediğimi gördünüz :) Bir pantolon neredeyse tüm mevsimleri kurtaracak cinsten olabilirmiş. Darısı diğer alışverişlerimin başına :)

Bu ara bloga önceki aylar kadar çok yazı yazmayabilirim ama güzel haberlerim olacağı için. Bekleyin!

       

Tunik: Elif Yakar Design / Şal: Armanda / Pantolon: Koton(Modagram) / Çanta: Mathew Fox / Bileklik: Piecess / Kolye / Ayakkabı: Shoetek

          
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder