Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

21 Eylül 2014 Pazar

Güncel: Moschino 2015 İlkbahar Yaz Kolleksiyonu

Asıl yazmak istediğim aslında Jeremy Scott'ın Moschino için hazırladığı fast food hayatlarımıza göndermeleri olan ilk kolleksiyonuydu ama ben onu henüz yazamadan Jeremy Scott ilkbahar yaz 2015 için hazırladığı kapsül kolleksiyonunun defilesini gerçekleştirdi ve sondan başlayalım dedim. 

    
                    

İlk olarak şunu söylemek istiyorum, bunu bir moda olayı olarak ilgi çekici bulduğumdan paylaşıyorum yoksa şahsım adına baş örtülü bir insan olarak buradaki halleriyle giyilebilir bulmuyorum. 

Jeremy Scott 'Think Pink' diyerek Barbie bebeklerin dünyasına el atmış. Kolleksiyondatabii ki pembe renk fazlasıyla kullanılmış. Sadece tasarlanan kıyafetlerle, kullanılan renklerle değil, kullanılan aksesuarlar, mankenlerin tavırlarıyla, saçlarıyla bile bir bütünlük oluşturularak gerçekten çeşit çeşit barbie bebekler oluşturulmuş.

Bu kolleksiyonda en beğendiğim parça aslında daha önce çok yüz vermediğim biker çanta oldu. Gördükçe göz alışıyor ve güzel buluyor demek isterdim ancak sanırım pembe olarak kullanılmasından dolayı hoşuma gitti. Belirteyim öyle pembe delisi bir insan değilim :)

                       

Özellikle Çocukluğunda Barbie bebeklerle haşır neşir olmuş her kızın ilgisini çeken bir kolleksiyon tabii ki. Benim barbie bebeklerimin kovboy çizmeleri, parla pantolonları aklıma düştü defileyi seyrederken. Almak istediğim ama alamadığım onlarca Barbie bebek de gözümde canlandı :) 

                        

Güzel ve genç olduğu halde kendini beğenmeyip Barbie bebeklere benzemek için onlarca operasyon geçiren insanlar var, sağlıklı ve fit olduğu halde sıfır beden olmak için çabalayan, sağlığını kaybeden kadınlar... Işıltılı bir dünya ancak ne kadar yapay. 


                    

Kocaman aksesuarla, neon renkler, ışıltılar, kabarık sarı saçlar... Gelecek yazın daha çok görmeyi beklediğimiz görünütleri de olacak muhtemelen.

Her haliyle gözleri üstünde tutma çabası, her haliyle yapay bir dünya geliyor artık. Böyle ikonik bir oyuncağı tabii ki yıllar içinde geçirdiği evreleri takdir ediyorum ama açıkçası insanın yaşamını, kendisini bir Barbie bebek gibi şekillendirme çabasını rahatsız edici buluyorum. Şimdi düşündüğümde çocukluğumda iyi ki tüm istediğim Barbie bebekleri almamışım diye düşünüyorum.


                     

Kolleksiyona geri dönersek gündelik kıyafetlerle başlayıp gece kıyafetlerine en sonunda da belki çocukken hayranlıkla baktığım balo kıyafetlerine doğru bir geçiş var.  O kıyafetlerin daha doğal olduğunu da düşünmedim değil :)

                     

Ayrıca bu defileyi henüz seyretmeden sadece fotoğraflarını takip ederken bile epembe bir şeyler giyinmek istedim. Hatta bugün elim hemen pembelere gitti :)

I've loved Jeremy Scotts first collection for Moschino and wanted to write it. But let me start wiht 'Think Pink'. Jeremy Scott is really clever designer and had good work for this collection too. Actually as a covered hair woman I don't find this capsule collection wearable. But it is indeed effective and even i don't like pink much, after i watched the runway i wanted to wear something pink! :)Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder