Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

21 Ağustos 2014 Perşembe

Tatil: Lykia World Ölüdeniz'de Bebekle Tatil

Tatil yazılarına başlamayı düşünüyorum, ama onlarca fotoğraf gözümde büyüdükçe büyüyor. Bir stil postu hazırlamak çok daha kolay :) Bir de sıcağı sıcağına yazmayınca bazen insanın eline kalemi alası, klavye başına geçesi gelmiyor.

Bir ısındırma turu yapmak maksatlı geçen sene ekleyemediğim son yorumları ekleyip öyle devam edeyim. Ağustosun sonu Eylülü'ün başı derken hala tatil planlayacaklar vardır diye düşündüm yararlı olur dedim.

Geçen sene tatile istemeye istemeye gitmiştim, işe başlayacak mıyım, başlamayacak mıyım sorunu vardı, ayrıca bebekle tatil nasıl olur hiç bilmiyordum. Ancak eşimin tatil, gezme tozma sevdası üzerine dayanamadım ve belirttiğim gibi tatil.com Lkyia World çocuk dostu bir otel dedi de ikna oldu.

Bu yazıda kısaca avantaj dezavantajlarını ayırmadan sıralayacağım tabii ki kendi bakış açıma ve çocuğumun o zamanlar 6 aylık olmasıyla alakalı olarak. Sonra da bu sene yaptığımız tatilleri başka başlıklar altında paylaşacağım fikir edinilmesi amacıyla.

- Lykia World çok güzel bir otel evet, mekan konum olarak bildiğin cennet. Birbirinden güzel çiçeklerle ağaçlarla bezenmiş ve bakımlı. Geçtiğimiz yolların hepsi tertemizdi.

- Bu otele geliyorsanız, çocuğunuz 4 yaşında da olsa mutlaka bebek arabasıyla gelin derim:) Tamam biraz abartmış olabilirim ama haklıyım :) Çok geniş bir alan, çok fazla yürüme mesafesi var her yere ve bebek arabası ile her yere ulaşım imkanı var. Çocuğunuz yorulursa ya da uyursa koyabilirsiniz. Zaten otele giriş yaptığınızda sizi golf arabasıyla odanıza bırakıyorlar.

- Otel ikiye ayrılmış durumda, aileler için village, çiftler için residencelar var. Bu biraz itici bir durum. Çocuk dostu olunuyor mu böyle emin değilim. Açıkçası çocukla bazı restaurantlara girmek bile yasak. Belki bu durum bazıları için özellikle tercih edilebilir kılıyordur oteli ama benim gözümde biraz rahatsız edici oldu.

- Otelin isminde Ölüdeniz geçiyorsa da inanmayın :) Biz Haziran ayında gitmiştik ve denizi çok ama çok dalgalıydı, denizin tadını alamadık hiç. Belki Temmuz Ağustos'ta durum farklıdır, bilemiyorum. Ancak bu sene Ölüdeniz'de denize girmiş biri olarak kesinlikle otelin plajının Ölüdeniz'le alakası YOK :) 

- Yemekleri çok ama çok güzeldi ve menüsü çok ama çok zengindi. Aç kaldım, damak zevkime göre bir şey bulamadım derdimiz hiç olmadı. Tatlıları da güzeldi. Ama işte restaurantları bile ikiye ayırdıklarından mıdır nedir, sanki otel kapasitesini karşılayamıyordu restaurantları. Yer bulamadığımızı biliyorum. Tıklım tıkış bir hal. Bu hiç hoş değildi,hem de hiç! Hadi yemeğe gidelim, yer kalmayacak diye telaşlandığımız oldu. Tatilde kendimi iş yeri yemekhanesinde hissettim. 

- Çocuk dostu ama bebek dostu değil. Şöyle ki gıda olarak hani baharatsız bir çorba bulayım dediğimde yoktu. Hani bebeklere uygun ufak bir menü de hazırlanabilirdi ya da alternatif mamalar olsaydı. Biz biraz mama yanımızda götürmüştük ama o dönem vermedik alerjisinden dolayı, anne sütüyle idare etti Ahmet Eymen. Bunun haricinde su aparatlarının üzerinde lütfen şişelere su doldurmayınız gibi yazılar vardı, hem Türkçe hem İngilizce :) Tamam haklılar ama Ahmet rahat uyusun diye odada geçirdiğim zamanlar da bana dolaptaki sular yetmiyordu ki:) Zaten dolabı her gün yeniden doldurmuyorlardı. Bebek dostu değil dememdeki bir diğer neden de bence otellerin bebekle giriş yapan konukların odalarına bir kettle eklemeleri gerekiyor. Ahmet mama almıyordu ama açlıktan ağladığını düşündüğümüz zamanlarda sıcak su imkanı yok diye biberon mamasını tercih edemedik. Başka türlü bu meseleyi çözünce resepsiyondan isteme ihtiyacı duymadık ama neden olmasın.Tek avantajı park yatak imkanı sunmaları, onda da Ahmet istemedi yatmak,kullanmadık. 

- Odalar kesinlikle temiz değil. Sırf bu yüzden kalmayı düşünmüyorum bir daha. Evet çok güzel, doğanın içinde ama saatlerce dışarıda kaldık, akşam geldik. Orada kaldığımız süre boyunca bir kere temizlendi mi emin değilim. Kocaman bir otel yetişememişlerdir diye empati yapacağım desem bile durumu hiç bir şekilde kurtarmıyor. Bu durum beni gerçekten çok üzdü, Ahmet Eymen emeklemiyordu o dönem henüz, yine de tedirgin edici bir durum bu. 

-Haşemayla denize girmek isteyen bir tek ben vardım, son gün birini daha gördüm. Biz genelde bakışlardan rahatsız olmamak için erken sezonu tercih ediyoruz, çünkü yabancılar haşemaya karşı daha rahatlar, diğer her konuda olduğu gibi bunu da yadırgamıyorlar, garip garip bakmıyorlar, laf sokmaya kalkmıyorlar. Ancak otel yönetiminden birini telefonda konuşurken gördüm, haşemayla denize girecekmiş dedi. Benim için söylediğini düşünmedim ama durup bu bu kadar büyütülecek bir şey değil demek istedim, demedim :)

Sonuç olarak Lykia World Ölüdeniz, şekil olarak güzel ama bebekle gitmek için çok uygun değil. Belki çocukla daha iyi olabilir ya da çift olarak gitmek için. Resimsiz ama uzun uzun yazdım. Bebekle tatil nasıl olur diyenlere yol göstersin diye, böyle olmaz, o anlaşılmıştır umarım :) Resim isteyenler için ilk yazı ve ikinci yazı burada. 
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder