Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

25 Ağustos 2014 Pazartesi

Tasarımcı: Neşe Kahramantürk

Tasarımcı köşesini boş bıraktığımı neden söylemiyorsunuz:) Şaka bir yana, gerçekten beğendiğim, aynı zamanda tesettür için de uygun olabilecek parçalar üreten tasarımcıların yanısıra tesettürlü tasarımcılara da ürünleriyle yer vermek istiyorum. Neler yapmışlar, iyice inceleyelim istiyorum :)

Neşe Kahramantürk geç tanıdığım ama yüz yüze tanışıp çok sevdiğim tasarımcılardan. Sadece tasarımlarını değil, kendisini de seviyorum. İsmiyle müsemma derler ya, öyle işte, güler yüzlü, neşeli, sıcak ve içten kendisi. İlk olarak Esra Tekbir lansmanında tanıştık. Sonra sevgili Şüşütown'un showroom açılışı ve Haliç Kolleksiyonu lansmanında tekrar görüştük. 


Tasarımlarına gelirsek, ilk olarak ne panço ne kaban olan ama ikisinden de güzel olan bu tasarımıyla göz doldurdu. Tesettür konusunda yapılabilecek herşey yapıldı diye düşünüyor insan. Ama bazen böyle şeyleri görünce ümitle doluyor, hala farklı ürünlerle karşılaşabiliyoruz. İşte bu da onun farkı zaten.Yelek denildi mi akan sular duruyor. Bu da öyle güzel öyle şık bir yelek. Yeğeniyle pozuna da bayıldım zaten:) 


Bu elbise gözlemlediğim kadarıyla en beğenilen tasarımlarından biri oldu. Şüheda Aydın, Halil Pehlivan nişanı için tasarlamıştı. İnsan utanır bir elbiseyi böyle güzel taşımaya... Yine özel gün, düğün dernek organizasyonları için hazırlamış olduğu tunik pantolon takımları da hem desenleri bakımından, hem de kumaş seçimi konusunda çok başarılı. Bloğunda paylaşmış olduğu desenli pantolonları mutlaka incelemelisiniz. Desenlerin dağılışı çok hoşuma gitti.Son olarak bu yaz hepimizin sevdiği, bayıldığı kimono kaplara el attı hem de oldukça orijinal desenlerle, yetmedi herkesin kullandığı püsküller tercih etmeyip kollarda ve eteklerde dantellere güpürlere yöneldi, çok da iyi etti. Yukarıda bahsettiğim fark ortada. Birbirinin aynısı şeyleri o da yapabilirdi. Düz elbise yapıp, bu benim tasarımım bu diyebilirdi. Yapmadı. Farklılaştırdı, güzelleştirdi, öyle beğenimize sundu.

Kişiliği kadar tasarımlarını da sevdiğim Neşe Kahramantürk'ün yolunun açık olmasını, çok daha başarılı olmasını yürekten diliyorum. 
Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. Çok güzel bi yazı olmuş. Ellerinize sağlık:) Neşe Kahramantürk'ü bende çok beğeniyorum. Kendisini yakından takip ediyorum. Cidden çok başarılı tasarımlar ortaya çıkıyor. Daha nice böyle yazılaraa...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. çok teşekkür ederim, çok başarılı tasarım gibi tasarımları var gerçekten :)

      Sil