Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

9 Ağustos 2014 Cumartesi

Nasıl: Beyaz Uzun Gömlek Nasıl Gilyilir?

Benim için olmazsa olmazlardan biridir beyaz gömlek. İyi bir kesime, kaliteli dikişlere sahip bir gömlek bence her dolapta yer almalı. Özellikle yazın hem gündelik hayatınızda hem de şık davetlerde rahatlıkla kullanılabilir. Doğru gömleği bulmak önemli tabii, ama bir de nerede nasıl giyileceği konusu var. Bunun için birbirinden farklı görseller hazırladım size, ilham versin istedim :) 

Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri beyaz renginin çiğliği... Ben çok beyazları sevmiyorum aslında ama kirli beyaz da dikkat edilmesi gereken bir ton. Gerçekten 'kirli' gibi durmamalı :)

Herneyse, şimdi kombinlere gelelim. Önceliği gündelik hayata verdim. Bir jean ve mutluluk için biraz pembe katmalı... Eğer azıcık şıklık katmak istiyorsanız stilettolarla kombinleyebilirsiniz, hayır ben rahatımdan vazgeçemem diyenler için espadril de uygun bir seçenek. Aynalı gözlükleri sevememiştim bir türlü ama bu sene belki ben de böyle sevimli bir tane edinebilirim:) Aslında çok makyaj yapmıyorum ama hafif bir renklendirme hoşuma gidiyor. Bilmiyorum söylememe gerek var mı, makyaj tesettüre uygun değil, bunlara görsellik açısında bakın, eleştirmeden önce. Bu yüzden görsellere, allıklar, rimeller ve parfümler ekledim. Bu da kişisel bakımın bir parçası...Yalnız ister tesettürlü olsun ister değil, insanların kendini boyamaması gerektiğine inanıyorum. Her zaman varla yok arasında bir makyaj en güzeli. Elimden gelse düğünümünde de makyajımı kendim yapardım. Makyaj konusunda çok başarılı olmasam bile doğal olacağı garantiliydi. 

Bir de biraz daha ağır tonlarla kombinleyelim. Kumaş bir pantolonla işe gitmeye uygun hale gelebilirsiniz. Evet, topuklu ayakkabı sevmiyorum ama kıyafetlere farklı bir hava kattığı ve casual görünümden hemen çıkarttığı bir gerçek. Bu ara biraz topuklulara merak salmaya başladım, hayırlısı :)
Bu parçaların hepsi benim favori parçalarımda yer alıyor, şalın deseni renkleri, gözlük ve çanta. Hiç biri yeni sezon değil ama hepsi vazgeçilmez. Önemli olan da bu benim için.

Yine rengarenk ve günlük bir kombin... Turuncu bu sene yükselen trend, kışın bile göreceğimizden eminim. Turuncuya en çok yakışan renklerden biri de mavi. Renkli bir pantolonla beyaz gömleğinizi kombinlemeyi deneyin. Renk seçimlerini de pantolonunuz belirlesin, birebir aynı tonlarda olmasına gerek yok aslında. Dudak balmlarından yaz kış vazgeçemiyorum, sanki hep susuzum. Benim gibilere tavsiyem çantalarında ufak bir balma yer vermeleri, benim memnun olduğum bir tanesini şurada yazmıştım. 

Bir de beyaz gömlek siyah pantolon giyinmek var ki seviyorum aslında ama  insan bazen garson görünümüne bürünebiliyor. Bundan korunmak için yapmak gereken şeyler oldukça basit: farklı renk bir şal, nude bir stiletto ile patlatın:) Ben buna son zamanlarda çok sevdiğim hayvan şekilli çantaları da ekledim. Yine hafifi bir allık ve bir rimel :) Hem harkete kattım, hem de o ağır klasik görünümden sıyrıldım. 
Bir beyaz gömlek onlarca farklı şekilde kombinlenebilir. Ne giyineceğim diye çok düşünmenize gerek kalmaz. İster jean ve turuncu şalla, yeşil bir çantayla... Yani seçimleri dolabınız belirlesin. Tüm bu uyumları ayarlamak zor değil aslında, sadece alışveriş yapacağınız zaman biraz dikkatli olmak ve dolabınızdaki parçaları unutmamak lazım. Kendinize iyi bir yol gösterici arıyorsanız, size danışmanlık yapabilirim ya da başlangıç olarak şu yazıyı okumanızı tavsiye edebilirim, iyi yazılmış, bir kitap ve sizin kendi dünyanız  size yol gösterici olabilir.Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder