Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

1 Ağustos 2014 Cuma

Interview: Meem Alessa

Uzun bir yazı olacak baştan söyleyeyim. Instagramın benim açımdan nimetlerinden biri farklı stilleri olan bir çok blogger'ı tanıyıp, takip edip etkileşimde olmak. 

Bugün size bunlardan birini Kuveyt'li bir tasarımcı ve bloggerı tanıştıracağım. Muhtemelen bir çoğunuz sevgili Meem Alessa'yı çoktan  biliyorsunuzdur. Bilmeyenler için söyleyeim; instragram profilinde yaşantısından harika kareler paylaşıyor. *Röportajda E, Emilianata, M, Meem Alessa olarak kısaltılmıştır.

E: İlk olarak teşekkür ederim benimle röportaj yapmayı kabul ettiğin için. Ben senin stilini, desenleri ve renkleri kullanış tarzını çok ilham verici buluyorum, gerçekten bayılıyorum! Senin kendi moda ikonların kimler?
M: Atlantic- Pacific, Blair'in tarzı ölünecek kadar güzel, çok akıllıca düzenlemeler yapıyor. The Glamourai temiz hava almak için açılmış bir pencere gibi, tazeleyici ve soft. Ve NohaNoor, onun 'my style' postları gerçekten zihin açıcı.
E: Sana en çok ne ilham verir?
M: En çok fırsat/ fonksiyon ilham verici oluyor. Nereye gittiğimi ve ne yaptığımı bildiğimde karar verebiliyorum. Şehir yaşamının etkisi, çoğunlukla hava koşulları. Kuveyt'te yaz olağanüstüdür ve kış da benim seçeneklerimi belirler.

E: Blog yazmak hakkında ne düşünüyorsun? Bu senin için bir tutku mu yoksa sadece bir şeyleri paylaşmayı mı seviyorsun? 
M: Paylaşmayı seviyorum. Güncem gibi , zaman ve mekanların hatırası oluyor. 
E: Tasarım yapmaya ne zaman başladın ve kaç yıl oldu?
M: Kendim için zaman zaman bir şeyler tasarlıyordum ama başkalarının benim tasarımlarıma sahip olmayı istemeleriyle başladı. Ben de bunu profesyonel anlamda yapmaya başladım ve iki yıl oldu.

E: Abaye tasarlamayı düşünüyor musun, ileride?
M: Yok hayır, Kuveyt'te benim bayıldığım klasik model abayeler var ve onların bu şekilde kalmasını istiyorum. Ama belki gelecekte yeni bir tasarımın katma değer katacağını düşünürsem neden olmasın.
E: Stil sahibi olmak için, çok fazla kıyafete ya da çok paraya gerek var mı?
M: Stil bir araç, amaç değil. Başlangıçta, bir kadının kendini iyi tanıması, kim olduğunu bilmesi gerekiyor. Hayatında nasıl bir role bütünmek istiyor bunu bilmeli, böylece kendisi için en uygun imajı oluşturmaya başlayacaktır. Bu yapıldıktan sonra, bir stil oluşturmak için koca bir dolaba ihtiyaç yok. 

E: Türk takipçileriniz için bir mesajınız var mı?
M: İlginiz ve zaman ayırdığınız için minnettarım, sevgiler.

E: Tekrar röportaj için teşekkür ederim, umarım bir gün Meem Alessa tasarımlarını Türkiye'de görme ve sahip olma imkanımız olur. 
Çeviri konusunda çok iyi değilim, zaten cevaplardan aklımda kaldığı kadarıyla çevirdim. Birebr çeviri değil yani, aslından okumak isteyenler için ingilizcesini de olduğu gibi yayınlıyorum. :) 


Today, I want to introduce you a Kuwaiti designer and blogger. I think most of you already know lovely Meem Alessa.

E: First of all I want to thank you for interviewing with me. Actually I find your style, using colors and patterns very inspiring, I really love! Do you have your own fashion icon?

M: Atlantic-PacificBlair’s sense of style is TDF, the way she mixes and matches things are brilliant,
The Glamourai such a window of fresh breeze of inspiration soft and refreshing
and NohaNoor her “my style” posts are extremely eye opening.
E: What inspires you most?
M: It’s occasion/function inspired, so when I know where am going and what I’m doing I can decided,  the city’s influence is mostly weather driven since Kuwait has an extreme summer and winter so it dictates my option.

E: What do you think about blogging? Is it a passion for you, or you just like sharing something?
M: I like to share also it acts like my journal, the memory of place and moments


E: How did you start designing? and how many years have been passed?
M: Ive been designing for myself for sometime but only when others started to request having my designs for  themselves Ive started to do it professionally and that was over two years now.
E: Do you want to design abayas someday?
M: Not really, in Kuwait we have the classic design of Abaya which I adore and I want to keep alive, but maybe in the future if I can see that a new design would add value, why not.

E: To have a style, does someone need too many clothes or too much money? 
M: Style is a tool not an aim, for a start, a woman needs to look closely within herself to know who she is, what role she aspires to be in life and then she can define a style that will help her be the best she wants projecting her true image, once thats done creating a style can be achieved easily not necessarily requiring a massive wardrobe.
E: Do you have messages for your Turkish followers :)
M: Im thankful for your care and time, much love xo

E: Thank you again for interviewing me. I hope someday we will see Meem Alessa designs in Turkey and wear it.


Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. blogunuzda önceleri tesettüre uymak konusunda istikrarlı bir çizginiz vardı bu blogerın şu dar kotlu kıyafetini stil diye eklemeniz doğru değil.tamam kuluz şeytana uyuyoruz gyimimizde bir orantı kuramıyoruz bunlarıda kendimizce sebeplere bağlıyoruz.ama bu kadarı fazla. bu tesettür,kapalılık artık adını ne koyarsak koyalım asla bağdaşmayan bir görüntü.bazı insanlar bunları görüp kendince tek ben değilim diye cesaretlenebilir sizde vebal yüklenmiş olursunuz.http://www.youtube.com/watch?v=5Hzf75fmeAg şunu izlemenizi öneririm,lütfen kırılmayın ben sadece uyarmak istedim.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. uyarmak istemişsiniz ama dikkat etmediğiniz şey benim bu hanımla röportaj yaptğım. ben bunu stil budur diye paylaşmadım, tasarımcı yönüne ağırlık verdim, röportaj yaparken. ilham kaynağı bölümünde yazsaydım belki haklı olabilirdiniz, ama üzgünüm yanlış anlamışsınız.

      Sil