Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

14 Ağustos 2014 Perşembe

Güncel: Tesettürlüysen Yapma!

Bir Tesettürlünün Dikkat Etmesi Gereken Beş Şey:

Nasıl ki giyim kuşam için yerleşmiş bazı kurallar varsa bence tesettürlüler için de böyle kurallar var. Ufak detaylar, ama bilmekte yarar var. 1. Bonen saten olmasın mümkünse, satense çok göstermemeye çalış. Gözü yorduğunu düşünüyorum. Saten boneyi bilinçli, hani süs amaçlı takıyorsan, bence yine de yapma. Güzel görünmüyor. 

2. Eşarp takıyorsan eğer, gevşek olmasın tabii ama çok da sıkma, nefes alamadığın hissine kapılmayalım mesela. 

3. Eşarbının yoğun desenleri varsa özellikle bluzunu/tuniğini düz seç. N'olur! Desenleri çarpıştırmak güzeldir ama bu çiçekliyle çizgiliyi çarpıştırmak olunca geçerli. Sakın ama sakın iki yoğun geometrik desenli kıyafeti bir arada giyme. 

4. Beyaz boneden uzak dur :) Eşarbın açık renk olabilir ya da teninin renginin koyu renk boneyle daha çok kapandığını düşünüyor olabilirsin. Haklı da olabilirsin, ancak Allah'ın sana verdiği güzelim saç rengini düşün, oradan ilham al:)  edit: bir de diyelim ki pudra ve lacivert giyindin, bonen mümkünse şalınla aynı renk olsun, bonene kadar uyuma özen gösterdiğini böyle görelim lütfen. Yoksa biz biliyoruz senin her detaya önem verdiğini ^^ Şaka bir yana, lütfen bonenin rengini kombinenize uydurma, hiç gerek yok böyle bir şeye. Bonenin illa ki gözükmesine de gerek yok. Bir cümlede daha bone demeyeyim, lütfen. 

5. Şal takıyorsan eğer onunla saçınla oynarmışçasına sürekli oynama. Saçla sürekli oynamanın özellikle karşı cinsle iletişim kurarken verdiği bir mesaj var, bunun şal için de geçerli olduğunu ve insansı bir refleksle yapıldığını düşünüyorum. Dikkat etmeli yine de. Şalınla sürekli oynarsan yalnış mesaj vermiş olabilirsin :) Kimsenin kalbini kırmak için yazmadım, kimseye hitaben de yazmadım. Bunlar kişisel gözlemlerim. Daha çok eklenecek şey var aslında ama şimdilik kalsın. Eğer senin de eklemek istediğin detaylar varsa yorumlarda buluşalım:) Belki ileride bu yazının devamı da gelir. 
Share this article with your friends.

3 yorum:

  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

    YanıtlaSil
  2. Benim de ekleyeceğim var. Mesela dar giyinmesinler, şifon şal kullanmasınlar. Çünkü kulakları açları olduğu gibi görünüyor bu tür şallarda

    YanıtlaSil