Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

9 Temmuz 2014 Çarşamba

Trend Raporu: Karpuz Keyfi

Karpuz kabuğu denize düşeli çok oldu ama trend yazısı biraz gecikmeli geldi. Karpuza çok düşkün biri değilim ancak yazın başka meyve de yerini tutmuyor. Hele Ramazan ayında vücudun su eksikliğini gidermede önemli bir meyve kendisi, sofralarımızdan eksik etmeyelim ^^

Karpuz trendi dünyanın en tatlı trendlerinden biri olabilir, insanın içini ferahlatabilir. Renklerin şirinliği bile yetebilir. Hadi, bu trende dair güzel parçalara göz atalım:

Tişörtten şala,yastıktan çantaya, duvar saatinden kol saatine, kolyeden telefon kılıfına... 

Tabaklardaki ve yastıklardaki şirinliğini bir kenara bırakırsak; benim hayalimde ister istemez mutfağında karpuzlu duvar saati olan ve terasındaki kanepenin yastıklarında karpuzlu yastıklar olan bir ev canlanıyor. Hayalimdeki ev gerçek olsun o zaman diyorum:) 

Henüz farketmediyseniz, dikkatinizi karpuzdan ilham almış mini tomslara ve mini melisalara çekmek istiyorum. Ah kız çocuğu olan şanslı kişilikler, bunları gözden kaçırmayın olur mu? 

Taa bahardan karpuzların geleceği belliydi, hatta bir kaç elbise modelini ta geçen seneden karpuz gibi görmüş olabilir bu gözler. Evet şirin, ama karpuz elbise giyecek kadar değil sanki. Kocaman bir karpuz gibi görünmek istemem şahsım adına. O yüzden üstünde karpuz deseni olan tşörtlerin çoğunu eledim, en fazla evde giyilir benim gözümde :)

En yakın zamanda karpuzlu telefon kılıfı, çorap ve peçeteler edinile! Bunlarda hiç bir sorun yok. Bu trendi çok uygulanabilir bulmasam da tatlı talı bakmaktan kendimi alamıyorum, karpuzlu flip floplar da harika aslında. 

Yazının sonuna doğru hepimiz birer karpuz hayranı olduysak bu trendi kıyafetlerinde uygulamak isteyenler için ipuçlarımıza geçelim :)


Karpuz trendini renklerinden ilham alarak uygulamak oldukça doğru bir tercih, renklerin birbiriyle uyumu harika. Hep derim renkler konusunda sıkıntı yaşanıyorsa en güzel ilham kaynağı doğa aslında, Allah her şeyi öyle güzel yaratmış ve renklendirmiş ki fazlasına gerek yok.

Kendimi bu kombinle hayal ederken mutlu oluyorum. Dantel elbise, çanta , şal ve kolye belirleyici parçalar oldu. İlla ki yeşil babet seçmenize gerek yok, siyah babet de aynı etkiyi yansıtacaktır. 

İlla ki karpuz deseni elimde, kolumda, üstümde olsun diyorsanız benim seçimim aşağıdaki clutch. Bunu seve seve kullanırım. Seçimin yine çanta olması sizi şaşırtmadı di mi? :)


Sevgiler.
Share this article with your friends.

1 yorum:

  1. Ayyy ben bu posta bayıldım... Annesi dikip kızını giydiren biri olarak bu bayram ne giyeceği konusunda ilham oldu🍉teşekkürler💕

    YanıtlaSil