Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

2 Temmuz 2014 Çarşamba

Stil: Feraceyi Andıran Tunikler Pek Sevilir

İlginçtir ilk ferace giyindiğim gün kendimi farklı hissetmiştim ( Şu an aklıma geldi, yoğun istek
üzerine feraceyle ilgili detaylı bir post hazırlayacağıma dair söz vermiştim. Sözüm söz:)) Ancak aynı boylarda tunik giydiğimde kendimi hiç öyle garip hissetmiyorum. Sanırım yazın dış kıyafet giyilme fikrine alışkın değilim henüz.

Bugün Sefamerve Esre Boutique'den aldığım uzun tuniğimle karşınızdayım. Sefamerve alışveriş deneyimim üzerine yazmıştım daha önce, ama yakın zamanlarda daha sık kullanmaya başladım ve ikinci yazıyı hakettiler.

Uzun zamandır bloğa yere serili kıyafetlerimi bıraktım, yüzümü gizlemeyi de :o Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz merak ediyorum. Bazı zamanlar yine yüzümü gizlemek istiyorum ama artık çok geç sanırım. Dönülemeyen o yola girmiş olduk bir kere.

 

Şalımı aldığımda ne ile kombileyeceğimi bilmiyordum, çok az kullandım zaten. Bir pudra ile bir de sarılarla kombinledim. Şimdiki hedefim yaza yaraşır bembeyaz bir kombinde kullanmak.


Siz nasıl alışverişlerinizi planlıyorsunuz bilmem ama benim genelde kafamda bir görüntü oluşur ve dolabımda o görüntüyü yakalayabileceğim kıyafetler var mı bakarım? Sonra alışveriş için çarklar dönmeye başlar:) Bugüne kadar o eksik olan tamamlaycı parça da mutlaka döndü dolaştı beni buldu. Yoksa ben mi onu buldum :o Bu çanta ve ayakkabı için de aynen böyle oldu. Önüme çıktılar ve alsam mı almasam mi derken bir baktım ki eve gelmiş :)
Fotoğrafların bir kısmını Yoros Kalesi'nde çektik, daha tematik fotoğraflar çekilebilirdi ama eşim de bu işi yavaş yavaş öğreniyor. Alışma sürecinde şu an. Bu durum daha ne kadar devam eder bilmem ama benimle irtibata geçmek isteyen fotoğrafçılar varsa bana ulaşmalarını bekliyorum:)

Gittiğiniz bazı mekanlar sizi çok etkiler ve bir daha gitmek isetrsiniz ya, sırf daha çok fotoğraf çekmek için bile olsa. Yoros Kalesi de benim için öyle oldu. O günün güzelliğiyle de alakalı olabilir gerçi bu durum. Öncesinde çekirdek ailemle güzel bir gün geçirdik, sonra arkadaşlarımlaydım, en sonunda da kendimi kayınvalide dinlenme tesislerinde buldum.Dar paça pantolonları hiç ama hiç giymeyeceğimi düşünürdüm ama uzun tunikler iyi ki varlar. Ahmet Eymen dışarıdan uysal bir çocuk gibi gözükse de o da bir çocuk sonuçta, etekle hiç dolanamıyorum peşinden :) Yapabilene bravo. Belki de benim etek tercihlerim hep maksi olduğu için böyledir.Ana parça sarı uzun tuniğim anlaşılacağı üzere, bu tunik için iki farklı alternatif paylaştım; karar vermemiştim. Bazıları yeşili bazıları, turuncu fuşyalı olanı tercih etti. Bense yeşil çantamı hiç kullanamamıştım ayrıca geniş olması oldukça cazipti.


Malum yeşil çanta. Fıstık yeşilini biraz kombinlemek zor açıkçası ama illa ki kullacağım derseniz en doğrusu yine doğadan ilham almak. Yeşil her yerde varsa, bir çok renkle beraber kullanmak da mümkün demektir. 

Farketim de kolye detay fotoğrafı hiç çekmemişiz :o O yüzden şimdili şu fotoğrafla idare edeceksiniz :) Siz sormadan ben söyleyeyim elimde bir yara izi var çocukken oluşan bir yanıktan kalma. Bir nevi kimliğim oldu, karakteristik bir iz oldu. Bir arkadaşımla konuşurken birbirimizi kaybetsek bile bir gün, beni o yara izinden tanıyacağını söylemişti. İnternet dünyası işte, kaybetsek de buluyoruz çok şükür, ama yine kaybediliyor o arkadaşlıklar...


Beklenen ayak pozu. Bu babetler bir harika dostum, her gören sordu nereden olduğunu :) Bloğumun eski takipçilerim bilirler, şeffaflığa karşıydım! Ama zaten bu blog benim hayır hayır güzel deği dediğim şeyleri sonradan nasıl sevdiğimin canlı örneği işte. Sürekli yüzüme çarpan kanıt, bildiğin :) 

Fotoğraflar farklı mekanlarda aynı gün çekildiler, zaten daha önce şurada da karşınıza çıktı :) 

Sevgiler.

Şal: İpekevi/ Tunik: Sefamerve( Esre Boutique) / Pantolon :M&S / Babet: Nottis / Çanta: Matraş / Kolye: İpekyol / Bileklikler: Pieces 


Share this article with your friends.

4 yorum:

 1. Bloğunuzu takip ederken gerçekten keyif alıyorum. Yazılarınızı okurken akıcılığına öyle bir kapılıyorum ki bir de bakmışım yazı bitivermiş :) Yeni yazılarda görüşmek üzere...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yorumunuz beni çok mutlu etti, teşekkür ederim:)

   Sil
 2. Yoros asıgı biri olarak fotografla sınıfta kaldı ne deniz ne manzara yok:)) esınız daha cok calısmalı..:) kombinde tam yaz ve erkek annesıne uygun:))

  YanıtlaSil