Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

12 Temmuz 2014 Cumartesi

Stil: Ferace Giymek ya da Giymemek

Esra Tekbir lansmanından hatırlayabileceğiniz kıyafetlerle karşınızdayım. Biraz da sözümü tutmak için...

Lansman için tunik olduğunu düşünüp sonra ferace gibi olduğunu farkettiğim bu kapla gitmiştim. Daha önce ferace giyinen arkadaşlarımdan, çevremden çok rahat olduğunu duymuştum, hatta eşim de teşvik ediyordu bu konuda beni ama ben yapamam diye düşündüm. Yazın ferace çok rahat deniliyor, ama benim hep tereddütlerim vardı. Tam yaz olmasa da oldukça sıcak bir dönemde denemiş oldum.Öncelikle evet, hakılarmış, feracce çok rahat. Tesettürün doğrusu bu olduğu için belki de insan daha huzurlu oluyor o konuda. Ben dökümlü giyinmeyi zaten seviyordum ama feracenin verdiği huzur çok başka ama nedense hala henüz hazır olamadığımı düşündüğümden biraz farklı hissettiğimi de itiraf etmek istiyorum. Abarttığımı düşünenler olabilir ama bu da benim yapım. Şunu da eklemeliyim, şu aralar bu sıcaklarda hiç giyemiyorum. Ama inşallah yavaş yavaş üst giysilere kendimi alıştıracağım... Bu biraz da benim ceket bile giyemememden kaynaklanıyor. Yazın hani süsü için ceket giyebilenlerden değilim ben. Şimdilerde denk gelirsem çok uzun tuniklerle durumu kurtarmaya çalışıyorum, mutlaka sahip olduğum bedenden bir büyük bedeni alıyorum. 


Bir beden büyük almak belki insanı kilosu konusunda demoralize edebiliyor ama üstünde duruş konusunda hep daha çok beğeniyorum. Hiç bir zaman yapış yapış giyinen insanları alımlı bulmadım^^

Belki sadece vizdan rahatlatma yöntemidir ama olsun :) Bana şal rengi konusunda yardımcı olan Zeynep'e teşekkürlerimi gönderiyorum. 


Bu arada kıyafetler konusunda bana danışanlar, artık çoğaldı. Ben de bu yüzden özellikle instagram üzerinden önerilerde bulunmayı planlıyorum. Bununla ilgil çalışmak için görüştüğüm bir kaç tane muhtemelen sizin de beğenerek takip ettiğiniz butikler var. Eğer ben bu çalışmaları yetiştirebilirsem ne ala! :)

Bunun haricinde bu yazının bir bonusu da bayram hazırlığında olan Beylikdüzü annelerine olsun. Beylikdüzü Beykent, Uyum Çarşı'nın içingeki Nikab Giyim'e benim bloğumun adını vererek alışverişlerinizi indirimli olarak yapabilirsiniz. Yeni modeller gelmiş, gördüm :)

Kap: Nikab Giyim / Pantolon: Koton / Ayakkabı: Tango / Çanta : Accesorize / Şal: İpekevi / Kolye: Modagram 


Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. Feraceyi giyince kendimi çok hafif hissediyorum hareketlerimde özgür oluyorum ama gelin görün ki aşırı sıcak oluyor, sıcak bunalıyorum resmen. Ben de dar kıyafetler sevmiyorum, özellikle pardesülerimi bir beden büyük alıyorum. dar kıyafetler daha çok terletiyor insanı.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Haklısınız... Ama ferace gynenler de alıştıktan sonra çok rahat olduğunu, hiç terlemediklerini söylüyorlar :)

      Sil