Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

8 Temmuz 2014 Salı

Stil: Bir İş Görüşmesi Macerası

Arşivde dolanırken bulduğum fotoğraflarla kısa bir post hazırlayayım istedim, her ne kadar fotoğrafları beğenmesem de:)

Kimse beni yanlış anlamasın ama tesettürlü olarak takım elbise giyilmesi gereken yerler uyum sağlamak zor. Devreye farklı koşullar giriyor çünkü, şal kullansan spor durabiliyor, eşarp kullansan çiçek desenleri devreye girince sıkıntıya giriyor. Bazen görüyorum gerçekten iş ortamına uygun görünenleri, bazen de üzülerek seyrediyorum. Şahsım adına bazı etek ceket kombinleri çok sıkıcı bulduğumdan kaynaklansa gerek bu durum. Diğer türlü de kendimden çok uzaklaşmış oluyorum. Hadi gelin arayı beraber bulalım:) 

Tunikten vazgeçemeyenlere ithafen olsun post, gömlek tuniklerle klasik pantolonlarla durumu kurtarabilirsiniz. Hele ki bebe mavisiyle çok daha isabetli bir atış olmuş olur.Ben de biraz istemeyerek de olsa bir iş görüşmesine bu şekilde gittim. Mavi bir gömlek, vizon pantolon, krem şal ve çanta ile çok resmi olmayan ama yine de iş görüşmesine uygun bir şekilde görünmek mümkün. Yaz için kurtarıcı parçalarım...

İş görüşmesinde başıma gelenleri Virginia Woolfvari bir anlatımla roman yapabilirim. Geçmem gereken dağlar, tepeler vardı, yetmiyormuş gibi firmayı aradığımda benimle iş görüşmesi randevusu olmadıklarını söylediler, ıssız bir yerde kaldım ve ne taksi bulabildim ne de bir çıkış yolu... En son eşimi arayıp gel beni kurtar burdan dememe rağmen, hırsıma yenik düşüp ne yapıp ettim buldum firmayı ve hatta firmanın içine girmeme rağmen bana hala iş görüşmem olmadığını söyleyen insanlara inat o görüşmeyi yaptım. Bir de hevesli bir şekilde gitseymişim neler olurmuş düşünemiyorum bile. İşte iş görüşmelerine gitmeyi bu sebeplerle istemiyorum diyebilirim. Çok amatörüz, hayır hayır doğru kelime acemiyiz. İş ve insan kaynaklarını yönetmeyi bilemiyoruz. Alacak çoook yolumuz var. 


Sonrasında güzelleşenm bir gündü aslında, sağolsun eşim geldi beni aldı, beni yemeğe götürdü, gönlümü hoş etti ve eve bıraktı. İşte ne olduysa sonra oldu. O günden bugüne azalsa da geçmeyen baş dönmelerine sahibim.Fotoğraflar bahardan yani oldukça uzun bir süre olmuş. Arada arşiv fotoğraflarını böyle sıkıştırabilirim .

Bu arada İş dünyasında tesettürlü kadınların sayısı daha çok artacak ve benim de bu konuda detaylı paylaşaımları gelecek, beklemede kalın :)


Şal: Armanda / Tunik: Zernişan / Pantolon: Koton / Babet: Bambi / Çanta: No Name Share this article with your friends.

4 yorum:

 1. Şal uclarini önde kullanamiyorum ben nedense bir türlü beceremiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok sık yapmıyorum, rahat edemiyorum aslında. O gün gömleiğin önü gözüme dar geldi de onu kapatmak için yaptım:)

   Sil
 2. maceralı bir gün olmuş, geçmiş olsun... (:

  YanıtlaSil