Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

14 Temmuz 2014 Pazartesi

Nasıl: Sırt Çantası Nasıl Takılır?

Öğrenciyken sırt çantası taşımak güzeldi aslında ama bir yere kadar. Bir süre sonra bu sırt çantaları gözümden çok düştü. Şu sıralar sırt çantaları tekrar popüler günlerini yaşıyor. Aslında Trend Raporu ollarak bile yayınlayabileceğim bir yazıyla karşınızdayım ana nasıl bölümünde yer alması çok daha iyi olur. Çünkü tesettürlüler de sırt çantası pek görülmeyen bir şey. Gerçi sırt çantaları daha popüler olmamışken bana sırt çantası takıyorum, olur mu diyenleri ayakta alkışlıyorum, onlar kendilerini bilirler :) 


Biz gelelim sırt çantası tesettürle nasıl görünür kısmına. Hep diyorum eğer istiyorsanız neden olmasın. Belki sırt çantasının rahatlığını yaşamak istiyorsun, belki elin kolun boş kalsın istiyorsun. Uzak hatıralarımdan kalanları düşünüyorum da aslında oldukça rahattı :) Çocuk olduktan sonra bana bir çok kişi tavsiyede bulundu, bir sırt çantası almam konusunda, ama yoo dostum yoo, ben kendime ait bir çanta olmadan yapamayanlardanım. Onun eşyaları ona, benimkiler bana dedim. Ancak son çıktığım tatilden önce bir tane edinmeyi ihmal etmedim, eşime vermek için. Sonuç olarak sadece oyuncakları taşıdığımız bir çanta oldu ve kendimi onunla asla hayal edemiyorum:)  Tamam itiraf ediyorum bu aralar kendime biraz 'stylish' bir sırt çantası nasıl alsam der oldum ama bu gördüğüm harika modellerle alakalı. Görmüş olduğunuz stitch ya da sponge boplardan değil tabii ama belki capitone ya da deri olanlardan bir tane olabilir :)


Bu aralar biraz gezme modundayım, müze müze gezesim var, olmadı şehir değiştireyim bir süreliğine, uçağa atlayayım yanımda gerçekten bir kaç parça eşya olsun, gittiğim yeri tanıyayım sadece... Bu yüzden belki de aklıma düşer oldu. Boş durmadım ve ben sırt çantası taksam nasıl olurdumu anlatan kombinler hazırladım.

Kendimi Büyük Ada'ya giderken hayal ettim, ah nasıl da özledim! Yıllar oldu diyebilirim. Bu sene gitmek nasip olur mu bilmem ama böyle bir sırt çantasıyla biraz bohem bir havayla gitmek isterim. Hem şık hem bohem. Adanın ruhunu rahat rahat hissetmek için ideal. Faytona biner miyiz, dondurma yer miyiz?
Bir de aklıma şehir değiştirme hatta ülke değiştirme hayallerim düştü. O zaman muhtemelen biraz daha büyük bir çanta gerekir bana. Malum yol uzun, içine bir kitaptan fazlası sığmalı. Hem rahat olmalıyım hem şık, tiril tiril bir etek olmalı üstümde.. Bir de bilgeliğin rengi mavi...


Sırt çantası diyip geçmemek lazım, zaman geçse de de popülerliğini yitirse de takılabilecek, sıkılmayacak modellerden renklerden seçmek lazım. E boş kalan ellere de bir fotoğraf makinesi, bir kitap sıkıştırmalı ya da size uzanan bir çocuk eli olursa, ne mutlu!
Share this article with your friends.

1 yorum:

  1. ilk görseldeki su yeşili çantayı nerden satın alabilirim ?

    YanıtlaSil