Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

8 Temmuz 2014 Salı

İlham Kaynağı: Pilili Eteğin Üstüne Tunik de Giyilir

Moda'nın tanımı ne olduğu hakkında binlerce, yüzlerce yorum varken bir de tesettür modası diye bir tabir var ki artık canımı çok sıkıyor. Şöyle ki bu tabiri kullandığında hurra üstüne saldırıyorlar, kullanmasan çok havada kalıyor şu anda yaşananlar. Tesettürün modası olur mu diyen onlarca insan ve  tesettürün mantığına aykırı diyen bir o kadarı daha. 

Tesettürün modası neden olmasın? Biri bana açıklayabilir mi? Bir on yıl önce şal diye bir şey var mıydı hayatımızda ? Ya da ferace gibi güzel bir kıyafet bu kadar yaygın mıydı? Ben en çok pardesüleleri hatırlıyorum ki şu anda feraceyi bilmeyen yok. Giymek için tesettürlü olmaya gerek duymayanlar da var. Peki eşarp desenleri, tesettürün modası olmaz diyenler onlara ne diyecek. Eşarp desenleri bile sezondan sezona farklılık göstermiyor mu?

Onlara hak vermiyor da değilim, bir kesim tesettürün sınırlarının değiştiğini söylüyor evet haklılar da, ama herkes nefis taşıyor. Kim kimi yargılayabilir? Yargılayanlar da yapmasın lütfen, hele ki sosyal medyada. Hayır, hayır bu eleştiriye açık olmamak değil, bunun dozunu ayarlayamanlar kalp kırmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Hele ki daha nefsiyle savaşında o noktaya gelmemiş insanlar lütfen hiç yorum yapmasınlar, rica ediyorum:) Bu fotoğraf tüm bu tartışmalara yanıt olsun, nasıl ki moda tercih edilen kıyafet, onun rengi oluyorsa, tesettürün de modası var. Pilili eteğin üstüne tunik de giyilir, renkler böyle de konumlandırılabilir. Giydiklerinizle mutlu değilseniz, zaten iğreti durur. Size ait olsun giydikleriniz, sizi anlatsın, ifade etsin. İster tesettürlü ister değil, olay bundan ibaret sadece.

Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder