Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

10 Temmuz 2014 Perşembe

Alışveriş Deneyimi: Hobikutu

Bilenler bilir, ben kırtasiyeye çocukluğumdan beri meraklıyım, instagramdan takip edenler daha iyi bilir sanırım. Nasıl ki ufak çapta bir momiji kolleksiyonum varsa bir dönem öyle de kalem kolleksiyonum olmuştu. Ivır zıvıra da meraklıyımdır. Ama eskisi gibi gezerken karşıma çıkanları alamıyorum, çünkü ne vakit yetiyor ona, ne sorumluluklar o kadar rahat bırakıyor insanı. Ama çok şükür bunun için de yeterli kaynağım olduğunu düşünüyorum. Bunlardan biri online alışveriş imkanı sağlayan Hobi kutu.


İlk olarak etamin merakım başladığında alışveriş yaptım. Hazır setlerden Hope kelimesini seçtim, çünkü o dönem umuda ihtiyacım vardı, ek olarak başka sitelerde rastladığım setlere göre çok daha kolay göründü gözüme. İlk siparişimde kargo şirketiyle alakalı bir sorun çıktı ama sağolsun hemen yardımcı oldular, ben kargoyu teslim alana kadar iletişimi koparmadılar. Bu ilk güzel izlenim oldu. Kısa sürede etamini tamamladım. Sonra biraz daha etamine merak salınca iplikler için bobin, plastik kanaviçe gibi şeyler aldım. Yine sorunsuz alışveriş keyfi yaşadım.
Son olarak yıllar önce kalem şeklinde kutusuyla boyama kalemleri görüp de almamıştım, orada denk gelince bunu almalıyım dedim ve farklı kitap ayraçlarına denk geldim. Kitap ayraçlarına da hiç karşı koyamam :) Ancak paketi açınca bir baktım ki resimdekinden çok farklı bir kutu içinde boyama kalemleri... Bir an sandım ki stokta benim istediğimden kalmadığı için böyle bir şey yaptılar, iletişime geçince sadece ufak bir karmaşa yaşandığını anladık ve hemen benim asıl sipariş ettiğim kalemleri gönderdiler. Benim niyetim yanlış gelen seti de iade etmekti ama onlar bu yanlışlığı telafi etmek adına hediye kabul etmemi söylediler. Ne kadar mahcup olduğumu anlatamam.

İnternet sitesini biraz incelerseniz güvenlik sertifikalarının da eksiksiz olduğunu göreceksiniz. Benim bu yaşadığım tecrübelerden sonra bence içiniz rahat ederek alışveriş yapabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum, karşımda ilgili birini görmek beni çok mutlu ediyor, bir sorun olursa içten bir şekilde yardımcı olunacağını biliyorum.

Hobi kutu'da bir ıvır zıvır severin sevebileceği her şey var, mutfak gereçlerinde, el işi kitlerine, kırtasiye malzemelerinden çeşit çeşit güzellikte metal kutulara kadar...


Ayrıca hobikutu'da bundan sonra workshoplar da yapılacak. El işi severler için harika şeyler yapılacağından eminim :)


Share this article with your friends.

1 yorum:

  1. Internet gunumuzun vazgecilmezi haline geldi, ihtiyacimiz olan herseyi online magazalardan temin etmek mumkun, hemde normal fiyatindan daha ucuza.

    YanıtlaSil