Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

4 Haziran 2014 Çarşamba

Bu Hürriyet Çok Sosyal

emilianata14:00

Son yıllarda akıllanan sistemlerle artık pek bir aşina olduğumuz "tanınma" hali, hepimiz için vazgeçilmez oldu neredeyse. İnterneti kullandığımız her alanda, müzik dinlerken, alışveris yaparken, video izlerken, sistem tarafından tanınmaya alıştık. Peki haber sitemiz neden bizi tanıyamasın ki? Hürriyet Sosyal ile artık her okuyucunun kendine özel haber sayfası oluyor. Nelerle ilgileniyorsanız, hangi haberleri görmek istiyorsanız Hürriyet'in özelleşmiş servisiyle anında karşınıza çıkıyor.
İlk defa bir haber sitesinin kendisini böylesine kişiselleştirdiğine tanık oluyoruz aslında. Okuyucularını "kullanıcı" kimliğine büründüren Hürriyet Sosyal sana özel haber akışı sunuyor. Hangi konularla ilgili haber görmek istediğini sen seçiyorsun. Ayrıca senin gibi diğer kullanıcıları da takip edebiliyorsun. Bu tarafı normal bir sosyal medya hesabı gibi işliyor. Tabi sadece diğer kullanıcılarla değil, yazarlarla da daha sağlıklı iletişim kurulması için olanak sağlıyor. Yani böylece bir köşe yazısı ile ilgili yorumlar çok daha interaktif bir hal alıyor. Yazarlar ve kullanıcılar arasında tartışma ortamı yaratması projenin en sosyal taraflarından biri ve günümüzde eşsiz bir tutum.
Tabi ki haber almak istediğiniz onlarca konu başlığı arasından, özellikle önce haberdar olmak istedikleriniz olabilir. Sistemimiz bunun için de "kategori ve alt kategori seçtirme" özelliğine sahip. Bu özellik ile sadece seçtiğiniz konu ve kategorilerin haberleri sayfanıza düşüyor.
Başka bir önemli özellik de haberleri ‘öne çıkartabilmek’. Bu özelliğin ayrıcalıklı bir yanı da var. Öne Çıkart özelliği sadece onu kullanan kullanıcıyı kapsamıyor, ayrıca öne çıkartılan haberin Hürriyet'in anasayfasında da önlere çıkmasını sağlıyor. Bunun yanında artık alışkanlık haline gelen hashtag'leri kullanarak da kendi gündeminizi özelleştirebiliyorsunuz.
Hürriyet Sosyal, kişiselleştirme konusunda birçok yeni bakış açısı getiriyor aslında. En güzel taraflarından biri de genel sosyal medya alışkanlıklarını bir araya toplamasının yanı sıra bunlara yeni bir bakış getirmesi oluyor. Bütün bu özellikleri bir araya getirirken kullanıcı dostu arayüzüne sahip olmasıyla da elini güçlendiriyor. Çünkü yeni bir siteye alışırken edinilen ilk izlenim her kullanıcı için çok büyük öncelik taşıyor. İlk anda edinilen kötü bir deneyim kullanıcıların elini ayağını hemen çekmesine sebep olabiliyor.
İnsanların yıllardır sadece yazılarını okuduğu yazarlarla artık yaratılan bu interaktif tartışma ortamında bir araya gelecek olması sistemin getirdiği en büyük yenilik. Ülkemizdeki en fütüristik projelerden biri olan Hürriyet Sosyal, her kullanıcının yorumlarının da yer alacağı geniş bir network sağlıyor.
İçerik: http://yaziliyuz.blogspot.com.tr/
Bir boomads advertorial içeriğidir.
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder