Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

13 Nisan 2014 Pazar

Petbesinleri.com

Gündelik konuşmalarımızın arasında kime sorsak hayvanları sevdiğini hatta uygun bir ortamı olması durumunda seve seve besleyeceğini söyler ve eminim çoğumuz küçükken bir hayvan beslemişizdir ya da annelerimize rağmen buna çok yaklaşmışızdır :)  ama inandığım bir şey var ki hayvan sevgisi sözde olmaz. Çünkü gerçek hayvan severler, nasıl bir anne evladı konusunda hassas ise onlar da hayvanları konusunda aynı oranda özenlidir, onlara değer verir. Kendi adıma ancak evladım olduktan sonra tam anlamıyla hayvan sevgisini idrak edebildim. Nasıl bir minik yavru sizin ilginize, sevginize, yedirmenize muhtaç ise, bir hayvan da ömrü boyunca aynı şekilde sizin ilginize muhtaç, ömrü boyunca çocuk onlar... Instagramda bir sürü gerçek hayvansever ve onların yanında hayvansever gibi gözüken ama sırf kendini mutlu etmeye çalışan bir sürü insan gördükten sonra iki durumun arasındaki farkı daha iyi anladım. Eskiden olsa çok rahat hayalini kurabileceğim ve bu hayali uygulamaya geçirebileceğim evde bir kedi beslemek fikrine biraz daha mesafeli yaklaşıyorum sırf bu yüzden, çünkü yeterince ilgilenemezsem eğer bunun da bir vebalinin olduğunu düşünüyorum. Bir canı sırf canımız istiyor diye eve almak, sonra farklı ama kendimizce haklı sebeplerden dolayı o canı sokağa bırakmak çok zalimce geliyor. Evet bahaneden öte sebepleriniz olabilir ama bir canı sokağa atmanın açıklaması yok.

Bazı insanlar da iyi niyetli olduğunu düşündüğüm çabalarda bulunuyorlar, ancak bilgi olmadan iyi niyet boşa olabiliyor. Mesela köpeklere asla ve asla iliksiz kemik yani kuş, tavuk kemiği verilmemesi gerektiğini biliyor muydunuz, belki siz iyilik olarak yapıyorsunuz ama bu onlar için çok zararlı. Bu şeylere dikkat etmek lazım, iyi  niyetin zarara dönüşmemesi için. En iyisi güvenilir firmaların mamalarından yedirmek. Sokak köpeklerine, kedilerine yardımınız dokunsun istiyorsanız ve onlar için özenli bir şekilde mama hazırlayacak vaktiniz yoksa ve online olarak temin edebileceğiniz bir
kaynak soruyorsanız, petbesinleri.com u inceleyebilirsiniz. Bu doğrultuda aradığınız Goody kedi 
mamaları için sizi linke alalım:) ayrıca bir sürü bilgilendirici yazı içeren çok da hoş bir blogları var. Buradan çok daha fazla bilgi sahibi olabileceğinize inanıyorum.


Bütün bunları bir kenara bırakırsak bir hayvana yuva açmak, onu sevgiyle kuşatmak ve onun sevgisini kazanmak, dünyanın en güzel duygularından biri, bir muhabbet kuşunun ismim söylendiğinde heyecanla, mutlulukla şakımasını duymuş biri olarak söylüyorum. Onlara en iyi şekilde bakmaya çalışanlar bu dediğimi daha iyi anlayacaklardır. Çok şükür tanımasam bile bir sürü gönlü güzel, merhametli insan görüyorum, gözü görmeyen, engelli hayvanları evlerine alıp, onlara yuva sunan, en iyi şekilde bakan. Böyle insanların sayısının artması, hepimizin daha duyarlı olması dileğiyle. 
Share this article with your friends.

1 yorum:

  1. can evimden vuran bir yazı ile karşımdasın şu an..... Evdeki kedime mecburen premium mama veriyor olsam da sürekli beslediğim sokak canlarına mualesef daha uygun fiyatlı kuru mama alıyorum,keşke güç yetse hepsine çok iyi mama alabilsek,ama fiyat farkı öyle çok ki...Hayvanla büyüyen küçük çocukların alerji riski ortadan kalkıyor,paylaşmayı,hayvan ve doğa sevgisini öğreniyorlar....Hazır yeri gelmişken tekrar tekrar söyleyelim yaz geliyor BİR KAP SU

    YanıtlaSil