Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

1 Mart 2014 Cumartesi

Yokmuş gibi, Hiç olmamış gibi!

Biliyorum, bu yazıyı yazdıktan sonra muhtemelen yine bir iki saat daha uyuyamayacağım. Uykusuzluğum biraz rahatsız edici duruma ulaşmaya başladı, uyuyamıyorum uyuyamıyorum, ama Ahmet Eymen'i uyuturken ben de uzanıyorum onunla beraber ve nasıl uyuduğumun farkına bile varmıyorum... Bugün eve mobilyacılar gelecekti ,kapıda kalmışlar, eşim defalarca aramış, en sonunda annem korkudan gelmiş bana bakmaya... Neden çünkü önceki gece şiddetli bir baş dönmesi yaşadım. O kadar sese duyarsız kalmam mümkün olamaz diye düşünüyorum ama annemi kendi anahtarıyla kapıyı açarken görünce ben de kendimden korktum biraz. Bu yazının konusu ise bunların hiç biri değil aslında, bu uykusuzluğumun sebebi.

Bazı takipçilerim biliyorlar, amcamı kaybettik. Bana hala yaşıyormuş gibi geliyor. Bazen yanına gitme isteği duyuyorum sonra onu artık göremeyeceğim gerçeğiyle yüzleşiyorum. Dışarıya yansıtamadık üzüntümüzü sanırım bu bizi daha çok yıprattı, ben sürekli boğazımda bir yumru hissediyorum; yengemin hastalığı nedeniyle dik durmaya çalıştık ama hepimizi çok sarstı. Ağlamamaya, taziye evinde bile gülmeye çalıştık, güldük de, yengemin üzülmemesi gerekiyordu. 

Sonra hayat devam etti. Evde bir çocuk olunca aman o etkilenmesin diye gülüyorsun, oynuyorsun işte ve gerçekten de sürekli üzülemiyorsun. Bir dostun dediği gibi bazen unutuyorsun da... Kendi yaşam telaşına düşüyorsun,ne yemek yapsam, annemi aramadım, çocuğum dur, yeme o çiçeği!, bugün yürüdü derken zaman geçti.

Geçti de babam yurtdışı seyahatinden kutularla ilaçlarla dönünce ve yaşadığı rahatsızlığın üstüne boynunda kabakulak gibi bir şişlikle dönünce, babam o doktora ne olursa olsa gitmeyen adam paşa paşa doktora gidince, biyopsi yapalım denilince, tanı konulamadı denilince, hadi parça alalım denilince hadi açmışken tüm parçaları temizleyelim denilince, yine tanı konulamadı denilince, araştırma hastanesine yönlendirilince, babama kanser olduğu söylenince işte zaman yine durdu!

Canım babam şu aralar kemoterapi görüyor. Hayatımıza daha önce tanımadığımız terimler girdi. Babamı öpemiyorum, koklayamıyorum. Sarılamıyorum. Aramıza maskeler girdi, dezanfektanlar girdi. Eve gelen misafirlere kolonya niyetine diye gülümseyerek ikram ettiğimiz, almayana çıkıştığımız... Biri öksürünce sinir olduğumuz, bırakın adamı dinlensin dediğimiz, Allah kimseyi sahipsiz bırakmasın dediğimiz, ne okusak diyerek dua kitaplarına özellikle Allah'ın o güzel isimlerine sığındığımız günler var. 

İnşallah geçecek iyi olacak, bir daha da tekrar etmeyecek, dualarımız bu yönde. Rabbim inşallah Şafi ismini tecelli ettirip şifa verecek. Bu da ondan, bu da sınav biliyorum. Sabır göstermemiz lazım.

Yalnız bir şey daha var, hani instagramda, twitterda beni mutlu mesut paylaşımlar yaparken görüyorsunuz ya, onların hepsi yalan! Kocaman bir mutluluk oyunu! Kendini bırakma diyen dostların, eşimin, oğlumun, annemin, babamın, kardeşlerimin hatırına dik durma çabası! Olmamış gibi davranıyorum, o hastalık yokmuş gibi, babama tüm bunlar hiç uğramamış gibi. 

Tek bir ricam var, bu yazıyı okuduktan sonra dua etmek içinizden gelirse dua etmeniz. Bu yazının tek amacı bu! Birinin dua etmesi, o kadar rahatlatıcı ki, Rabbimin varlığına, rahmetine, merhametine sığınmak verdiği lütüflara şükür etmek, sıkıntılara hamd etmek o kadar rahatlatıcı ki, anlatamam!

Share this article with your friends.

7 yorum:

 1. Rabbim acil şifalar versin , şuan sevdiklerimizin ve kendimizin sağlıklı olması yarın olmayacağı anlamına gelmiyor empati kurdum da anneme ve babama sarılasım geldi yazınızı okuyunca.. ama çok uzaklardalar malesef kilometreler var aramızda ;( Rabbim size de güç versin sabır versin ve tebessümü yüzünüzden eksik etmesin.. Dünya rahat yeri değilmiş , imtehan dünyası lakin kaldıramayacağımız yükleri vermesin Rabbim .. sağlıcakla kalın..

  YanıtlaSil
 2. Benim babam yok esra yasamiyo ne yazikki, bunu icimden gelerek tum kalbimle istiyorum ve dua ediyorumki ,allah kimseyi babasiz birakmasin, insallah baban sagligina kavusur ve eski mutlu gunlerinize geri donersiniz,rabbim sifa versin, Sizlerede guc kuvvet insallah.

  YanıtlaSil
 3. Allah yardımcınız olsun, es-Sabur ismiyle sabrınızı artırsın, eş-Şafii ismiyle şifanızı versin.
  İnşaallah tez zamanda geçer acılarınız

  YanıtlaSil
 4. RABBİM YARDIMCINIZ OLSUN İNŞALLAH,BABANIZA HAYIRLI UZUN ÖMÜR VERSİN ALLAH.
  BEN KARDEŞİM İÇİN DUA EDERKEN,BABANIZIDA İLAVE EDİCEM İNŞALLAH,SEVGİLERİMLE

  YanıtlaSil
 5. allah yardımcınız olsun.sınav dünyası işte.
  zaten insan untmasa yaşayamaz ki.unutmak ta allahın bir lütfu.
  hep aynı yoğunlukta kesintisiz yaşasak acıları kim dayanabilir ki.
  allah babanıza da tüm hastalara da acil şifalar versin.kanseri yenen tanıdıklarım var.inşallah babanız da atlatır bu günleri.

  YanıtlaSil
 6. Allah sabır ve şifa versin.Sizi çok iyi anlıyorum insan gülüyor mutlu gibi davranıyor,hatta gezip tozuyor ama yarım ve eksik buruk gülüşün altında gözyaşı ama bırakırsam toparlayamam diyosun mutsuz olursam eşim çocuğumda mutsuz olursun diyosun.Bi yandan bu acılar insana olgunluk kazandırıyor dünyanın ahiret yanında kıymetsiz olduğunu ve bi yandan hepimizin orda buluşacağımızı düşünüyosun şükrediyorsun iyi ki Müslümanım ölümden sonra yok oluş yok yeni ve ins.daha iyi güzel endişesiz sonsuz bir hayat bizi bekliyor diyorsun elhamdülillah..Rabbim cümlemize bu dünya hayatında yaşadığımız imtihanları hakkıyla sabırla geçirip ahirette cennetinde bütün sevdikleriyle sonsuz mutluluğu yaşayan kullarından eylesin..Amiinn..

  YanıtlaSil
 7. ALLAH senin ve ailenin yardımcısı olsun... ALLAH hastalıklarla boğuşan tüm dünyadaki insanlara yardım etsin içlerinden babanı da ayırmasın elimizden gelen sadece dua etmek ve ALLAHIN dualarımızı kabul etmesi ellerimizi boş çevirmemesi şuan boğazımda yumruk gibi duruyor bu yazdıklarım keşke daha önce okusaydım bu yazıyı demektende kendimi alamıyorum ALLAH babana acil şifalar versin dualarımız sizinle .mevlüde

  YanıtlaSil