Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

26 Şubat 2014 Çarşamba

Diasurg.com


Bu aralar hep sağlıktan gidiyoruz. Sağlığın önemini her adımımda daha iyi anlıyorum...N'olur ihmal etmeyin kendinizi, sağlığınızı. İmkanlar bu kadar çokken ve teknoloji ve bilim bu kadar gelişmişken, ihmalin kurbanı olmasın kimse.

Geçenlerde bir yakınımız mide kelepçesi operasyonu geçirmiş, çünkü kilosu fiziksel görünümün ötesinde tüm sağlık sistemini de etkiliyormuş. Üstüne üstlük şekeri de varmış... Tabii ben kısıtlı bilgilerle  ve mış muşlu cümlelerle sadece dinlemekle kalmıştım. Biraz keyfiyet gibi gelmişti, sanki hızlı bir şekilde zayıflamak amacıyla sanki iştahına manii olmak amacıyla yapılmış gibi gelmişti diyorum ya bilmeden öyle düşünmüştüm. Sonradan öğrendiğim kadarıyla son zamanlarda özellikle şeker ve obezite hastalarına operasyon yapıldığı oluyormuş, hastanın sağlık durumuna göre uzmanlar karar verdiği takdirde tabii.

Bugün size bununla ilgili bir merkezden bahsetmek istiyorum; diasurg.com, web sayfalarından alıntılar yaparak çalıışmalarını açıklayayım;
Şeker Hastalığı, yüksek kan şekeri ile seyreden kronik bir hastalıktır. İlaç ve insülin ile kontrol edilebilir. Ancak hiç bir ilaç ve insülin tedavisi uzun dönemde komplikasyonları tam olarak engellemez.

Şişman olan şeker hastalarında obezite cerrahisi, şeker hastalığının kontrolünde ilaç ve insülin tedavisine bariz üstündür. Bu nedenle Metabolik Cerrahi olarak adlandırılmaktadır.

Daha çok bilgi ve şeker hastalığı ameliyatı ileal interpozisyon nedir sorusuna cevap için tık tık! Buradan tüm sorularınıza cevap alabilir, iletişime geçebilirsiniz.

Şeker ve obezite hastalarının daha çok dikkat etmesi gerekiyormuş demek ki, bu hastalıklara cerrahi müdahale gerekebiliyormuş.

Sanıyorum artık herkes biliyor, obezitenin fiziksel bir problem olmadığını, aslında ciddi bir hastalık olduğunu. Diasburg.com da obezite için tedavi edilmesi gereken bir şişmanlıktır deniliyor. Sağlık Bakanlığı bu konuda insanları bilinçlendirmeye çalışıyor, bunun hakkında hazırlamış oldukları kamu spotlarına da çoğunuz denk gelmiştir eminim. Obeziteden korunmanın bir yolu da yürüyüş, günde 10.000 adım sizi obeziteden korur...ancak yürüyüşün ve dietin tedavi olmadığı durumlarda mevcut ki başarı oranının oldukça düşük olduğu da açıklanmış. Yani en güzeli böyle sağlık problemlerime boğuşmadan önce önlem almak; en az 10.000 adım ve abur cuburu hayatımızdan çıkarıp sağlıklı beslenmeye yönelmek.

Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder