Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

2 Şubat 2014 Pazar

Bir Hobi Olarak Momiji

Başlığın koleksiyonculuktan bahsetmesi gerekiyordu ama benim şu aralar tek koleksiyonum ve en güzel hobim momiji!

Bu çılgınlığa düşmeden önce bana başka biri deseydi böyle olacağımı inanmazdım, tamam bazı sevdiğim şeker şeyler var, zamanında kalem kolleksiyonu, taş kolleksiyonu gibi absurd şeyler de yapmıştım. Ama bu sefer ki başka, instagram takipçilerimin bilirler :)

Önce momiji nedir size onu anlatayım isterseniz, momiji 2005'te kurulmuş bir İngiliz firmasının ürettiği reçineden yapılmış, el boyaması bebeklerinin ismi. Bebek ama oyuncak değil kesinlikle kolleksiyon ürünü... Bebeklerin bir kısmı sınırlı sayıda üretiliyor ve stoklar tükenince tekrar üretilme gibi bir durumu yok, bazıları ise tekrar üretime giriyor. Bazıları sınırlı sayıda üretilmese bile Türkiye'de ha dediğinde bulamıyorsun, bazen de arayıp bulamadığın bebek bir anda karşına çıkıyor. 

Her neyse. Momijilerin uzun süredir varlığından haberderdim aslında, bazen Limited edition üretilen bebeklere de göz diktiğim oluyordu ama hiç alma gibi bir niyetim ciddi ciddi olmamıştı. Bilenler bilir ben kendime her sene doğum günümde bir hediye bazen de bir kaç hediye alırım:) Bu sene ne alsam ne alsam diye düşünürken bunun momiji olmasını ve ilk bebeğimin birthday girl olması gerektiğini düşündüm, her şey böyle başladı. 2013 Ağustos ayında ilk bebeğimin siparişi geldi ve gelir gelmez olanlar oldu:) 

Kutuyu açtım, kutu ayrı bir şirin, momijiyi çıkardım o ayrı bir şirin, bir mutlu oldum bir mutlu anlatamam. Eşime gösteriyorum, anneme gösteriyorum. Çok tatlı avuç içi kadar bir bebek ama ağırlığı, boyaları, şekli, gerçekten özel bir bebek, özel bir hediye seçimi oldu yani. Sonrası da geldi. Aslında kolleksiyon yapmak gibi bir niyetim yoktu, hala da sorsalar; yok, ben kolleksiyon yapmıyorum derim. Ama öyle böyle derken Ağustos'tan bu yana kırka yakın bebeğim oldu, yolda olanlar da var :) 

Aşağıda ilk bebeğim var, bir fotoğraf çekimi sırasında mumu kırıldı ve ben her yeri talan ettim, mumu bulamadım. Komik gelecek belki ama ağlayacaktım neredeyse, eşim ben sana alırım aynısından üzülme bu kadar dedi ama elimde değil üzülüyorum. Aradan sanırım bir hafta geçti, ev kaç kere temizlendi düşünün artık. Sonra alakasız bir yerde koltuğun arasında elime geldi mumun ucu, ben de yapıştırıcıyla yapıştırdım. Yeni gibi oldu:) 
Eskiden instagram hesabımda, kıyafetlerim, yediklerim gibi şeyler oldu. Uzun süredir Ahmet Eymen'in fotoğraflarını koymamaya çalışıyorum, kıyafetleri de düzgün bir şekilde çekmeye fırsatım olmuyor. Ama momiji çekimlerine bol bol vakit ayırıyorum. Ben fotoğraf çekmesini de bir şeyler biriktirmesini de seven bir insanım. Momijiler benim iki hobimi birleştirmemi sağladı. Bazen akşamları Ahmet uyuduktan sonra çıkartıyorum, fotoğraf çekiyorum bazen de sadece inceliyorum. Fotoğraf çekmek beni o kadar mutlu ediyor ki anlatamam. 

Momijilerin Türkiye distribütörü Bywonderland, her ay yaptığı fotoğraf yarışmasında en çok beğeni alan 3 fotoğrafa ve en çok beğendikleri 10 fotoğrafın sahibine momiji hediye ediyorlar. Instagramda #momijisevgiyiyay ve #bywonderland etiketini takip ederek siz de çekilen fotoğraflarını inceleyebilirsiniz, beğendiklerinize kalpler bırakabilirsiniz:) çok ama gerçekten çok harika kompozisyonlar  oluşturanlar var, ben bayılıyorum bir çoğuna. Çekmesem bile canım sıkkınsa etiketlere girip bir kaç fotoğraf bakmak bile iyi geliyor. Ben de Kasım yarışmasında bir momiji kazandım, onun mutluluğu da ayrı oldu tabi :) 
Bu da kazandığım momijim Curiosity ve Ahmet Eymen'in bir oyuncağı:) bazen onun oyuncaklarını da kullanıyorum. Curiosity'nin de yeri ben de ayrıdır mesela. İçinde ilk not olan momijim kendisi :) 
Üstteki soldaki sevim tilki Vixen, sağdaki Bibi Button, ikisini de ertelediğim için alamamıştım sonra Billstore'da fotoğraf paylaşan biri sayesinde hemen online aldım ikisini de :) daha bir çok fotoğraf var, bazılarını çekiyorum, kalıyor öyle, bazılarını yüklüyorum. Şu aralar bebeğimden sonraki en büyük uğraşım diyebilirim:) şu an tüm Momijilerimi kutularında kitaplığımda muhafaza ediyorum, aslında ayrı bir dolabı hakediyorlar artık ancak ben yine de kutusuz saklayamam:) 

Bir de Ahmet yürümeye başladı her yerde artık, her yerde pıtır pıtır dolaşıyor. Momijileri görünce de çıldırıyor resmen, gördüğüm en mutlu çocuk haline geliyor. Bazen kıyamayıp veriyorum eline tabii hemen yanıbaşında oluyorum, bazen gidip kitaplıkta yetişmeye çalışıyor :) canım yavrumdan değerli değil elbette ama oyuncak değil sonuçta:) ondan köşebucak saklıyorum:) 
Momijilere ulaşmak için, bywonderland.com a uğramanız, orada bulamadıklarınız için morhipo, billstore, enmoda, lidyana gibi sitelerini ziyaret etmenizi öneririm. Bu arada shop.fizy.com dan da aldığım momijiler var ama henüz gelmedi, artık telaşlanmaya başlıyorum. Daha önce buradan alışveriş yapıp sorun yaşayan olduysa yorum bırakabilir mi? Ya da içimi rahatlatmak için de birşeyler yazabilir :)  benim almak istediğim daha çok momiji var. Kolleksiyonu tamamlanacağımı düşünmüyorum ama bebeklerin hepsi birbirinden şekerken insan pek kendine hakim olamıyor :) 

Instagram profilim için emilianata olarak aratmanız yeterli, sevgiler :) 


Edit: Fizy bana ulaştı ve sitenin kapatılacağını, aldığım momijilerin stokta olmadığını söyledi. Paramı kartıma iade ettiler. Bir şeyler almak isteyen olursa orayı kullanmasın.
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder