Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

26 Aralık 2013 Perşembe

Vişne Çürüğü, Dantel, Kalpler ve Vintage

emilianata14:49


Özleyenler olduğunu duyuyorum, bu tabii ki harika bir şey ama ben de çok özlüyorum, her akşam ertesi gün giyeceklerimi çekip bloğa bekletmeden koyabilmek harika bir şeymiş:) Şimdi ay hadi şunu giyeyim, şunu da takayım, aman ne fotoğrafı evden kendimi atsam yeter modunda yaşadığım söylenebilir. Eskiden aldıklarımı ayrı, giydiklerimi ayrı paylaşırdım, şimdi aldıklarımı paylaşana kadar eskiyor bile. Ama artık bu o kadar da şikayet ettiğim bir durum değil, madem ki bu blog yaşadığım tüm değişimlere şahit oluyor, buna da olsun, ne var yani:)

Aslında blogla ilgili kendime çok sözler verdim, daha sık yazacağım diye ama koca dana olsa bile kucağımdan inmeyen ilgimi isteyen, açıkçası o daha benim ilgimi istemeden ilgimi göstermek niyetinde olduğum bir yavru var elimde. Babies first diyorum artık napalım:)

Bu sefer çekebildim fotoğrafları, Ahmet Eymen ilk başta yine kucağıma yapıştı, son hastalığından beri öyle geziyoruz. Ben de çok alıştım böyle olmasına, biraz uzaklaşsak özlüyorum resmen:) 

Dün yiğenim Elif'in bebek mevlüdü vardı ona gittik, aslında Ahmet Eymen ilk defa dün gittiğimiz yerde beni yormadı, oradaki çocuklarla oynadı, eğlendi, huzurluydu, elhamdülillah. Bazen annemlere gittiğimde bile bana orayı dar ediyor. Biraz sıkılınca elşimde tutup kapıya götürmesi var ki bence çok komik bir durum. Mimikleri gelişti, hareketleri de... bir gün bile o kadar fark ediyor ki. Bugün daha önce hiç görmediğimiz şekilde türlü şebeklikler yaptı babasına. Maşallah diyelim, paylaşmasam da onbun fotoğraflarını bazen yaşadığım sıkıntılarla her insanoğlu gibi nazar mı acaba diyorum ben de:)Şaka gibi... bir yaşına girecek yakında. Ben hala hastalıklarından sıyrılıp adam gibi doğum gününe odaklanamadım, belki biraz geç kutlarız... Çok yakıştı paşama, gözüme bir anda büyük adam gibi geldi. Açıkçası ben daha çok rahat giydirmek istiyorum onu, kendimde rahatıma düşkün bir insan olduğum için sanırım :) Eve geldiğimizde yine tulumları giydirince, bebeklik haline döndü:)Uzun süredir etek giyinmeyi tercih etmiyordum. Ahmetle ayaklarıma dolanıyordu. Ama artık özlediğimi fark ettim. Bu arada bu eteği ilk evlilik yıldönümümüzde Ahmet'in karnımdaki varlığını öğrendiğimiz gün giyinmiştim. Nostalji oldu:) Merak edenler için söyleyeyim, hayır zayıflamadım, bu etek yüksek bel ve belinde hafif bir lastik var.

Üstteki fotoğrafın sonraki karesine ufak parmaklar sıkışmış , Ahmet Eymen taarruza geçmiş :)
 Üstümdeki ikili dantel triko takım,annemin, tahminimizce yirmi, yazıyla 20 senelik. Buna arttık vintage diyelim mi n'olur n'olur? Rengine bayılıyordum; çok tatlı bir vişne çürüğü (o nasıl oluyorsa :)) ama bir türlü giyememiştim, bu ilk oldu, bundan sonra da giyerim. Kapandığımdan beri annemin dolabına dadanıyordum, bunları da kilo alınca giyebilir oldum. Ah annem kıyamamış kişmseye vermeye, bana nasip oldu işte. 


Çantamı çok paylaşmışımdır, sağolsun canım Büşra'dan almıştım. O da vintage:) Fırsat olursa bu vintage sevdasından nasıl ailemin diline düştüğümü de anlatacağım başka bir postta. Allah kimseyi dile düşürmesin inşallah :)

Bugüne kadar özellikle Ahmet Eymen ek gıdaya başladığından beri her çıktığımda üstümde türlü türlü lekelerle eve döndüm, çoğunun da lekesi çıkmadı. Bunlar da böyle olur diye düşündüm ama çok şükür artık lekeler daha ufak, etek deseninden, hırka renginden sakladı biraz. Hep büyüdükçe daha rahat edeceksin derlerdi, inşallah öyle de olur, oluyor gibi :)

Bunlar da hafif bir renk vermek için kullandıklarım, öğle ezanıyla beraber yüzümde neredeyse bir şey kalmamıştı. Kendi kendine yok olan ve kendi kendine tazelenen makyaj olmalı. İstediklerim biraz fazla değil mi? Bebek mevlüdü ile ilgili hazırlanan detayları da paylaşmak isterdim ama fırsat olmadı, güzel fotoğraflar çekmek için. Keyifli bir mevlüttü ama ben uzun zamandır öyle kalabalık bir gruba girmemiştim, günlerdir uykusuzluğumun üstüne ağzıma bir lokma koymadan çıktığım için yaşadığım şiddetli baş ağrısından dolayı erken kalktım. Allah yiğenime güzel bir ömür versin inşallah, onu iyi insanlarla karşılaştırsın, hayırlı evlat etsin annesine, babasına, vatana millete inşallah. Bu postu okuyanlar da bir amin derlerse, harika olur:)

İkili takım: Vintage / Etek: Aybikestil / Şal: İpekevi / Çanta: Vintage / Kolye: Modagram


Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder