Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

4 Aralık 2013 Çarşamba

Gün 3: Londra

Bu soruyu çok düşündüm, hatta bu günün ödevini tamamen atlamayı da...

Baktım hayatıma, İstanbuldayım, olağanüstü güzel bir şehir...Eşim, çocuğum, ailemin geri kalanının büyük bir kısmı burada. Ve mutluyum! , dedim. 

Sonra bir anda gözümde yağmurdan sokakları yıkanmış bir şehir belirdi. pırıl pırıl, mis gibi yağmur. Eşimleyim, aylaklık ediyoruz.  Üniversitede ne kadar edilirse o kadar aylağız, düşünmemiz gereken tek şey, şehirde bir sonraki yapacağımız şey; aylaklık. Kahkahalara boğuluyoruz. Neye güldüğümüz o kadar önemli değil. Mutluluk hücrelerimize işlemiş, beraber ve sağlıklı olmanın mutluluğu.Klasikleşmiş, kırmızı telefon kulübeleri, otobüsleri ve şehrin bizimki gibi özünü kaybetmemiş yapıları... Karanlık ve melankolik bir hava hakim, ama ben öyle havaları severim, Mutluluk sarhoşu olmuşum. Her zamanki gibi herkes kuru kalmayı başarsa bile ben paçalarımı ıslatmışım ama umrumda değil, eve gittiğimde değiştiririm. Eve gidince beni bekleyen hiç bir şey yok. o kadar sorumsuzum. Sanırım ben gitmek istediğim bu şehri, sorumluluklarımdan kurtulmak isteğiyle birleştirmişim.

Bir süre sonra evimize gidiyoruz, kurulanıp, kuruluyoruz koltuğumuza, yağmur devam ediyor. Mis gibi kokan bir kek hazırlıyorum, çayımızla içiyoruz, içimi yumuşacık bir çay bu, sıcak. Ertesi günün planlarını konuşuyoruz, artık aylaklık etmeyi bırakalım, doya doya gezelim, her yeri bir daha bir daha görelim. O anda elime polaroid bir fotoğraf makinesi alıyorum ve ikimizin bir fotoğrafını çekiyorum. Bu ilk olsun, devamı da gelsin diyorum. Fotoğrafı sallıyorum sallıyorum, gözlerinden mutluluk taşan iki insan görüyorum.
Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. ne güzel bir yazı olmuş :)) böyle güzel anılarıma götürdü beni

    YanıtlaSil
  2. ne güzel yazıyorsun bayıldım.. :)

    YanıtlaSil