Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

20 Aralık 2013 Cuma

Gün 20: Emilianata

Emilianata... 

Olsa olsa kafasında bir sürü planlar olan ama o planları uygulamaya bir türlü fırsat bulamayan bir hayalperest olur. Hayallerini büyük bir heyecanla yakınlarıyla paylaşır, bazıları desteklenirken işler planlandığı gibi gitmez, bazıları da desteklenmez koca balon hevesi pıffffffff diye söner. Zamanı doğru kullanmayı bir türlü beceremez, öyle öyle çok planı vardır ki, planları uygulayacak çizelgeyi hazırlamaya bile zamanı yetmez. Hep birilerini ihmal ettiğinin farkındadır ama istemese de mutlaka yapar bunu.

Emilianata, dürüstlüğünü kaybetmemeye çalışan, haksızlığa tahammülü olmayan, çoğu zaman sinirden gözleri dolan, çabuk ağladığı gibi çabuk gülen, içi kan ağlasa da ona gülümseyen birine sırf o gülümsüyor diye gülümsemeyle karşılık vermeye çalışan biridir. Bazen farkına varmadan kırdığı insanlar aklına gelir, o zaman iyilik yapmaya çalışmaktan cozutur.

Soğukkanlılığı aile içinde meşhur olsa da, aile dışında telaşlı yapısıyla bilinir. O soğukkanlılık ailenin aşırı evhamlı olmasından kaynaklanan bir ilüzyondur sadece. 

İnsanlara güvenmemeyi bir çok kere öğrenmiştir, ama yine de bazen güvenir. Nezaketi elinden bırakmamaya, kul hakkına elinden geldiğince girmemeye çalışır. Bu özelliği yüzünden bazen fazla iyi niyetli olarak adlandırılır, hayır fazla iyi niyetten değil sadece elinden geldiğince kibar olmaya çalışmasındandır herşey. 

Kindardır da, yapılan kötülüğü asla unutmaz. Aradan ellibinyıl geçse bile aklına gelir yapılan kötülük, bak bunu unutma tekrar canın yanabilir der kendine.

Böyle de garip karakter olur mu der bazen kendine. En çok kendi yorar değerli canını, ehlikeyif olmayı isteyen bir mazoşisttir çoğu zaman. 
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder