Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

3 Aralık 2013 Salı

Gün 2: Aşk Azaba Dönüştüğünde

'Gözlerimi kapatıp başımı koltuğun başlığına dayadım; orada beraber, zihnimizden silinmeyen müzikte kaybolmuş ve mehtapla aydınlanmış tepedeki şatonun gölgesinde yarı saklanmış bir şekilde biraz daha oturduk.' Senden Önce Ben, Jojo Moyes

- Bundan sonra ne olacak?
- Kaldığımız yerden devam edeceğiz hayatımıza.

Bu kadar basit miydi? O adamı öldürmüştü, gözlerimin önünde! Şimdi hiç bir şey olmamış gibi gayet romantik bir şekilde oturuyorduk. Ondan korkuyordum artık ve bunu belli etmeye bile cesaretim yoktu. Ben de tıpkı onun gibi hiç bir şey olmamış gibi davranmaya çalışıyordum. Suç ortağı olmuştum, hiç bir şey yapmadığım halde, onu ihbar etmediğim için suç ortağı olmuştum. Yaptıkları nefs-i müdafaa sayılabilirdi, evet. Ama polise gitmememiz, cesedi bahçeye beraber gömmesini seyretmem, onu durdurmamam her şeyi değiştiriyordu. 

Ona itiraz edememin sebebi beni de öldürecek olmasından korkuyordum. Ne var ki, her şey bittikten sonra , yine eski haline dönmüş, aşık olduğum adam rolüne bürünmüştü. Bense onunn gözlerinde gördüğüm şeytan ruhlu katili aklımdan çıkaramıyordum.

Hayatımın aşkı, hayatımın azabı olacaktı bundan sonra. Bunu benliğimin her parçasıyla hissediyordum. Zihnimde çalan müzik, artık cinayetle birleşmişti ve ben çalan her notada o anı tekrar tekrar yaşıyordum.
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder