Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

1 Aralık 2013 Pazar

Gün 1: Bir Varmış Bir Yokmuş

Bir varmış, bir yokmuş... Zamanın birinde hiç anne olabileceğine ihtimal verilmeyen bir kızın içine bir ruh konulmuş. O, o ruh için çok endişelenmiş, ama daha çok kendi özgürlüğü için endişelenmiş. Anne olmayı kaldıramayacağını düşünmüş. Günler geçmiş, o ruh artık bir bedene bürünmeye, konduğu vücudun içinden çıkmaya karar vermiş ve dünyaya gelmiş. 

O kız artık eskisinden daha endişeli günler yaşamış, geceler ve günlerce bebeği ağladıkça o da nasıl bakacağım ona, nasıl yeteceğim bu bebeğe diye telaşı gittikça katlanmış. Kendisine ameliyat demişler, endişeleri artmış, ağlamış. Aynı zamanda bebeğine ameilyat demişler, endişeleri daha da artmış ağlamış. Hiç bir zaman bebeğine bakamayacağını, iyi bir anne olamayacağını, bebeğiyle baş edemeyeceğini düşünmüş durmuş.


Aradan zaman geçmiş, her geçen gün bebeği daha da büyümüş. Kendince endişeleriyle baş etmenin de yöntemlerini bulmuş. Bebeği büyüdükçe o kız hayatın eskisi kadar zor olmadığını farketmiş. Endişeleri azalmış, azalmış, azalmış, anneliğin zor ama çok keyifli olduğunu, bebeğiyle beraber büyüdüğünü, onunla beraber hayatın daha anlamlı olduğunu, eşinin ona her endişelendiğinde söylediği gibi artık üç kişilik muhteşem bir ekip olduklarını fark etmiş ve ufak ama önemli bir şeyi daha fark etmiş; o mutluyken bebeği mutlu, o mutsuzken bebeği mutsuzmuş. Şimdi o bebek bir yaşını doldurmak üzere olduğu şu günlerde annesiyle oyunlar oynamaktan oldukça mutluymuş. Bebeğin annesi hala yaşadığı endişeleri mystoryofbecomingamom.blogspot.com 'a yazıyormuş, ama onlar da ortalama her annenin yaşadığı türdenmiş :) Bundan sonra Allah'ın izniyle mutlu yaşamışlar. 
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder