Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

29 Ekim 2013 Salı

Alışveriş | Happymilk (Sürprizli Yazı :)

Her ne kadar artık annelik maceralarımı www.mystoryofbecomingamom.blogspot.com'da paylaşsam da , buradaki takipçilerimin de haberdar olmasını istediğim bir alışveriş sitesi var. Ama bu diğer alışveriş sitelerine hiç benzemiyor, anne ve anne adaylarına özel bir site. Bu sizin aradığınız her türden ürünü bulabileceğiniz bir site de değil ama muhtemelen yeni annelerin keşke böyle ürünler de olsa diye iç geçirdiği ürünleri içeren bir site.

Herkesin muhtemelen kendince sınırları vardır ama ben kişisel mahremiyete çok özen gösteren bir insanım. Annem yıllarca bunu biraz fazla abarttığımı düşünürdü mesela, doğumdan sonra beni en çok zorlayan şey bu oldu işte. Sırf beni özlüyor diye sürekli süt isteyen bir bebek ve eve en az üç farklı misafirin ya da grubun gelmesi sonucunda her ne kadar ben odama kaçarım, bebeğimi orada sakince emdiririm desem de, daha hastane odasında hiç öyle mahremiyetime özen gösterilmedi. Tabii bu durum beni çıldırttı biraz. Buradan bunu da söyleyeyim, o kişi anne olunca rahat davranmak zorunda değil ama siz onu bebeğini emdireceği sırada yalnız bırakmak zorundasınız, ki eğer anne kendini rahat hissetmiyorsa bu süt üretimini de olumsuz etkiliyor. O yüzden lütfen loğusa ziyaretleriniz de bunu unutmayın. Bir de ay biz emerken bebekleri seyretmeyi çok seviyoruz, n'olur yanımızda emdir diyenler varmış, çok şükür kimse bana böyle şeyler söylemedi. 

Hastane kıyafetlerim beni saklayan cinstendi çok şükür, ama sonuçta lohusa pijaması ve geceliğiydi sadece. Geniş, salaş kıyafetlerim de vardı ama onları kullandığımda belim ister istemez açılıyordu ve de bu bebeğime gaz olarak dönüyordu. Ayrıca emdirme öyle uzun bir süreç ki, iki sene , iki buçuk sene sürebiliyor ve bu zaman boyunca ne giyeceğim diye düşünüyor insan ister istemez. O sırada kısa bir araştırma yaptım ve buna uygun kıyafetler buldum, farklı markaları denedim. Bir tunik, bir sweatshirt kullandım mesela, bunlardan memnun kaldığım yönler de oldu ama olmadıklarım da... Sonunda Happy Milk'e ulaştım :) 
Happy Milk'te beni heyecanlandıran, hikayeleri oldu. Onlar da benim gibi bir süreçten geçmişler, benzer sıkıntıları yaşamışlar. İki kadın girişimcinin eseri, Happy Milk. Bu da beni mutlu eden bir durum, kadın girişimcilerin varlığı, sayılarının artması beni mutlu ediyor.

Bu kıyafetlerin avantajları, aşırı sabırsız bebeğinizi tutarken tek elle açabilmeniz, pamuklu ve terletmeyen kumaştan olması, işe başlandığında bile giyilebilecek modellerin olması. Benim daha önce aldığım farklı marka tunik mesela, pamuklu yazmasına rağmen çok terletiyordu beni. Çok rahatsız ediciydi, en fazla iki kere giyebildim. İkinci aldığım sweatshirt ise daha rahattı bu konuda ama onda da beden sorunu vardı, kolları acayip uzundu, sürekli çekiştirmek zorunda kalıyordum. Kolları büzüldü, haliyle kimsenin yanında giyemedim. Happy Milk bu konuda çok daha rahat. Üstelik Happy Milk kıyafetleri hamileyken de rahatlıkla giyilebiliyor. Happy Milk'lerin bir güzel yanı da annelerin rahatlığı kadar şıklıklarını da düşünüyor olmaları:) 

Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. GFC den takipteyim.face sayfanıızı begendım.yazıyı face de paylaştım.eşim için katılıyorum.

    https://www.facebook.com/MuhLiscakmakk/posts/350855115060467

    cydmuhlis@hotmail.com
    Muhlis ÇAKMAK

    YanıtlaSil