Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

4 Haziran 2013 Salı

Kahverengi

Moralim çok bozuk, buraya bile dökemeyecek kadar, arada twitterdan yazıyorum, okuyorum. Sonra okuduğum bazı şeylerin üzerine boğazım düğümleniyor, ağlıyorum. Eşim yalvarıyor, nolur okuma diye. Dayanamıyorum.

Yine kendimi kıyafete veriyorum ama öğrendim ki moralim çok bozuk olunca elim alışveriş yapmaya bile gitmiyormuş.

Yine de bakıyorum bir şeylere, biraz iş dolayısıyla biraz da unutmak için.
Çanta: Yargıcı. Tunik:I'm Nu Şal: Mervin, Modanisa

Yazıya not: 

Günlerdir bilgisayarı elime alamadım, bazı zamanlarda da bilinçli olarak. Çok üzücü olaylar oluyor, psikolojim alt üst oldu... Her neyse  şimdi almışken söyleyeceklerimi yazayım. ben bir blogger olarak modanisadan alışveriş yaparken sırf tesettürlü hanımlara özel ürünler satılıyor diye destek olmak amaçlı kişisel yorumlarımı yazmıştım. Çünkü istiyordum ki bu tarz firmalardan herkesin haberi olsun. Ancak Gezi parkı olayından sonra öğrendiğim gerçeklerle onları protesto ediyorum. ilk klişisel sebebim gezi parkına destek vermeleri değil, ortaklarından Sami Güzel'in destek veren yazısının sonunda tek derdi islam ve tek derdi RTE olanlar hak ettiklerini elbet bulacaklardır yazmış. 


Siyasi olarak fikir farklılıkları olabilir, ben çevremdeki herkesi bu şekilde kabullendim(maalesef ki herkes bu kadar hoş hörülü değil, bunu da bu olaylardan sonra acı bir şekilde öğrendim) ancak tek derdi islam olanlar lafı çok üzdü ve kırdı beni, tesettürlü kadınlara hizmet eden bir firma nasıl böyle bir söylemde bulunabilir, hiç mi saygın yok hedef kitlene?? Böylece ben de boykot etme kararı aldım. Sonrasında ise ortaklarının aynı zamanda gençlere alkol partileri düzenleyen Youth Republic firmasının da ortakları olmasıydı bunu öğrenince kırgınlığıma kızgınlık da eklendi. Yetmedi üstüne gezi parkına destek verdiklerini kabul etmediler, yazılar kaldırıldı, değiştirildi, inkar ettiler. Bu gerçekleri benimle paylaşan blogger arkadaşıma (Meyye) durdurun yönünde baskı yaptılar, işi babasını aramaya kadar vardırdılar. 

Tüm bunlarla beraber kırgınlığım ve kızgınlığım geçti,tek dileğim benim gibi iyi niyetli insanların üzerinden para kazanmamaları. Bu yüzden Modanisa'yı boykot ediyorum, etmeye devam ediyorum.Daha önce Modanisa hakkında yazılar yazmış biri olarak bunu da sayfamda paylaşmayı kendime hak görüyorum.

Bu yazıda da daha önce link verdiğim için ekleme ihtiyacı hissettim.
Share this article with your friends.

1 yorum:

  1. inşallah sağlık problemi felan değildir canım dikkat et kendine bebeğini düşün çok güzel seçimlerin

    YanıtlaSil