Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

14 Şubat 2013 Perşembe

Mim

Ne yazacağımı düşünüyorum... 2013 boyunca 4 kısa post sadece... Sebebi gittikçe tatlılaşan bir velet :) İlk zamanlar sıpa diye biraz büyüyünce kurbağa diye sevdiğim bir velet, büyüdükçe neler söyleyeceğim bilemiyorum.

Bugün mesela sevgililer günüymüş, ben bunu dün akşam öğreniyorum. Zaman kavramım şaştı biraz, biyolojik takvimin sevgililer gününün haftaya olduğunu söylüyordu:) Geçirdiğim operasyon bizim kurbağanın geçireceği küçük operasyon derken takvim şaşmış demek. Bu arada sizden dua istemiş olayım, nazar diyip geçeceğim olaylar yaşıyorum. Şikayet etmemeyi öğrenmeli ama bol bol dua istemeli, etmeli.

O dünyaya ben ona alıştıkça daha çok post olacaktır eminim:)

Şimdi geçenler Zehra Ne Söyler beni mimlemişti, hızlı bir şekilde cevap vereyim :)

1-Neye zaafınız var?Mesela neyi "yapmayacağım" dediğiniz halde yapıyorsunuz?
Alışveriş... Zaten bazen insanlardan tepki de görüyorum. Ama aslında dönemsel esen alışveriş periyodlarım var, şu aralar sakinim mesela. Yine dönem dönem değişen şeylere yöneliyorum. Biraz stoklama mantığıyla alışveriş yaptığımı da itiraf etmeliyim...


2-Hangi filmin,dizinin ya da kitabın içine girmek isterdiniz ?
Çok zor bir soru bu, romantik bir kitap olsun isterdim ama öyle romantik bir kitap okumamışım demek ki. Açlık Oyunları olabilir... Zaten twitter hesabımda isim katniss olarak geçiyordu.

3-Fırsatınız olsaydı şayet ilk gideceğiniz ülke-şehir neresi olurdu? 
Dünyayı gezmek büyük hayalim:) Bebekle, çocukla nasıl olur bilmem ama ilk Paris olurdu sanırım, bu son zamanlarda Paris merkezli bir şirketle iş hakkında görüşmemden de kaynaklanıyor olabilir:)


4-Hayallerinizdeki işi mi yapıyorsunuz ya da hayalinizdeki yerde misiniz?
Hayallerimdeki işi kısmen yapıyorum, inşallah profesyonel anlamda yapacağım.
5-Diyelim ki yeni üretilen , leziz mi leziz , iddialı bir çikolataya sizin istediğiniz bir ismi koyacaklar . ne olsun isterdiniz ? 
Söylemem ki:)


6-Gerçekleşmesi pek olası olmayan ama yine de çok istediğiniz uçuk bir hayaliniz var mı?
Çok hayalperestimdir aslında, eşim beni snoopy diye sever :) Ama çok uçuk bir hayalim yok. Dua ederken, hayal kurarken, vermeyi istemeseydi, istemeyi vermezdi diye düşünürüm zaten.


7-Farz edelim ki oyuncusunuz ve Oscar kazandınız (heyt beee:)) ödülünüzü kimden almak isterdiniz ? :) 
Bunu düşünemiyorum bile ama eğer önemli bir ödül alacak olsaydım bunu Enver Şahin isimli bir hocamdan almak isterdim. Yaşıyorsa Allah rahmet eylesin, çok güvenirdi bana, güvenini boşa çıkarmadığımı da görmesini isterdim.


8-Keşke bunu ben yapmış olsaydım dediğiniz bir şarkı yada film var mı ?
Seyrederken söylediğim çok film var, ama şu anda özel olarak bir film gelmiyor. Belki Yüzüklerin Efendisi...


9-Yaşamayı istediğiniz bir dönem ya da çağ var mı? Varsa nedir?
Bir zamanlar 20li yıllarda yaşamayı çok istemiştim, geçmişe düşkün biriyim biraz, geçmiş dönem kıyafetleri de oldukça ilgimi çeker.


10-Küçüklüğünüzde en sevdiğiniz çizgi film neydi?:) Şimdi varsa şimdikini de söyleyebilirsiniz.
Calimero, Tsu Basa:)

11-İsminizi seviyor musunuz? Sizi yansıttığını düşünüyor musunuz?
Evet, kesinlikle, ismimin anlamını da yansıttığımı düşünüyorum. 


11 Gerçek :)

1- Son zamanlarda postlarımdan fark eden olmuştur belki, zor dönemler yaşadım. Kendime de iyice zorlaştırdım. Hamilelik, hormonlar, loğusalık derken zor bir dönemi atlattım. Geçti, bitti diyorum.


2- Bebek, çocuk yetiştirmek hiç bana göre değilmiş diyerek geceler geçirirken, şimdi kalan kilolarımla bile barıştım neredeyse. Rabbim neylerse güzel eyler felsefesini hayatıma geçirmeye çalışıyorum.

3- Yazar olmak istiyorum, öykülerimi toparlarsam kendi adımla bastıracağım. Sonra vurucam kırbacı:)

4- Üç yaşına kadar konuşmamışım. O yüzden bazen şimdi arayı kapatmayı istercesine konuştuğum olur. 

5- Genel olarak insanları sıkmayı, kırmayı sevmem. İnsanları kırıyorsam eğer gerçekten sabrımı taşıran bir şeyler olmuştur.

6- Son zamanlarda çok yakın bildiklerimden kazık yedim, dönüşüm muhteşem oldu demek için bekliyorum. Rabbimden atılan kazıkların, kırılan kalplerin hesabını sormasını diliyorum.

7- Bloğumu, sosyal medyayı çok seviyorum. Ama geçenlerde tüm hesaplarımı kapatmayı düşünmedim değil.

8- Çağrılmadığım blogger aktivitelerine çok bozuluyorum; ) ama zaten şu aralar gidemezdim ki diyorum.

9- Bazı bloggerları hiç görmesem de çok muhabbet etmesem de çok seviyorum. Ama şu ana kadar bu sevdiklerimden sadece bir tanesiyle görüştüm.

10- Şanslı bir insan olduğumu düşünürüm, ama bunu düşünebilmek için önce başıma gelen kötü sonra iyi olayları sıralarım ve bunların hepsinin sebepler dairesinde olduğunu düşünürüm.

11. Bu yazının son satırları çok zor koşullarda yazıldı, artık gidip dinlenmeliyim...:) Daha rahat bir şekilde, daha çok ve daha iyi yazabilmeyi çok ama çok diliyorum.
Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. bu yazında üzerindeki melankolik havayı attığını görüyorum çok sevindim güzel bir mim olmuş :)

    YanıtlaSil
  2. Canım benim! Rabbim yardımcın olsun. Szileri korusun inşallah. Dileklerin hakkında hayırlı olsun, gerçekleşmesi için dua edeceğim. Ha bir de inşallah bir gün tanışırız. Bunu çok istiyorum!

    YanıtlaSil